Народен Глас

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска беше во посета на општина Кисела Вода каде се сретна од населбата Драчево. На средбата со граѓаните Заев се запозна ...
| | веќе видена | слични

Зоран Буревесник има интересна теза за тоа како ВМРО ДПМНЕ успеа да ја најми Наташа Савова да работи за нив. За тоа прочитајте на фб страната на Буревесник.
| | веќе видена | слични

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ Почитувани новинари, почитувани граѓани, Денешните случувања околу предметот во јавноста познат како Рекет ...
| | веќе видена | слични

Петар Ристески, Претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. Викендов тука пред дивоградбата, за која самиот градоначалник призна дека припаѓа на негови роднини, ...
| | веќе видена | слични

– „Дозволете ми, од мое лично име и од името на Единстена Македонија на сите припадници на српската заедница во Република Македонија да им го честитам големиот ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска ќе форсира почетокот на преговори за членство во ЕУ за Северна Македонија и Албанија на Самитот на ...
| | веќе видена | слични

– Камчеви ми се блиски куќни пријатели 30 години, Добрила Кацарска, Алсат М Осомничениот во „Империја“ Орце Камчев од денот на отворање на истрагата и ...
| | веќе видена | слични

На крајот на денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, кога таа го облече капутот да си оди, судијата Васка Николовска Масевска почна да ја ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Стефанова кажа дека уште од самиот почеток од првиот ден кога се вршел претресот во компаниите на Камчев, некој како да го известувал цело време. ...
| | веќе видена | слични

Осомничените во случајот „Империја”, скоро секогаш успевале да дознаат што СЈО презема против нив. Надлежната обвинителка за овој предмет Лиле Стефанова, која ...
| | веќе видена | слични

Легендата на НБА кошарката и звездата на Л.А. Лејкерси, Кобе Брајант трагично погина во хеликоптерска несреќа во местото Калабас, Калифорнија, јавуваат ...
| | веќе видена | слични

За 6 месеци сузбивме епидемија, опфатот на имунизација го подигнавме на 99,5 отсто, беше заклучено на денешната трибина Агенда 20-24 во Куманово. Проф. д-р ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски денеска беше во посета на Струга и струшкиот регион, а воедно ја посети и месната индустрија Билјанови во ...
| | веќе видена | слични

На трибината на тема „Агенда – Здравство 20 – 24“ во Куманово, зборуваше и Милена Стевановиќ – член на Комисија за здравство и директорка на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Речиси беше невозможно како млад доктор да се вработиш во јавното здравство, рече Трајче Нешковски, специјализант по пулмологија и алергологија, член на ...
| | веќе видена | слични

Реформите во здравството воведени во изминатите години, сериозно придонесе кон овозможување поквалитетн живот на пациентите кои се снабдени со потребните ...
сите 40 | | | веќе видена

Политиките на СДСМ за раст на платите во сите сектори даваат реални, видливи резултати. Преку постојаниот раст на минималната плата на реални економски основи, ...
| | веќе видена | слични

Сречко Поповски и неговата одлична ,,Саботажа” во обид да најде гафови и грешки на екс премиерот Заев успеа само да најде еден турнат микрофон на прес.
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека информациите објавени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ каде се обвинува за учество во изборни нерегуларности во ...
| | веќе видена | слични

next