Народен Глас

Целиот персонал на Амбасадата на Србија во Скопје денеска бил повлечен на консултации во Белград. Нота со ваква содржина примило македонското МНР, но во ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески од Иницијатавата за реформи тврди дека Охрид бил спасен, од неговите реформисти, но не кажува, кои се губитниците, ниту кои се спасителите. ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Благој Бочварски, потпретседател на СДСМ Скопје, 19.08.2017 Почитувани, Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство остануваат ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецов или на почетокот на наредниот месец целосно ќе бидат исплатени субвенциите за земјоделците за 2016 година, најави денеска ресорниот ...
| | веќе видена | слични

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на Жито полог. Засега не се знаат ...
| | веќе видена | слични

Во Општинската организација на СДСМ во Прилеп ќе се бира помеѓу пријавени четири кандидати за градоначалничката трка во Прилеп. Дипломираниот економистиот Гоце ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Зоран Милошески Кривичните пријави кои адвокатот Жарко Стеваноски подолг временски период ги поднесува против прилепскиот градоначалник Марјан ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку години во кулминацијата на режимот на ВМРО ДПМНЕ, Фрчко излезе со една многу контроверзна теза, дека тогашната опозиција предводена СДСМ заедно со ...
| | веќе видена | слични

Претстојните локални избори ви се кажува уште од сега дека ќе бидат чиста фингерајка. Како претходната пучистичка играрија која тргна со бомбите на Заев, преку ...
| | веќе видена | слични

Довчерашниот директор на „Танец“, Зоран Џорлев на состанок со вработените, луто реагира на синдикалното организирање на дел од членовите на ансамблот, кои, од ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Зоран Милошески Врз основа на одредбите од чл.36 од Законот за спречување на корупција, адвокатот Жарко Стеваноски до Управата за јавни приходи (УЈП) ...
| | веќе видена | слични

Кавадарци, 18 август 2017 (МИА) – Со пресуда на Основен суд Кавадарци, градоначалникот на општина Кавадарци Александар Панов денеска беше осуден на два месеца ...
| | веќе видена | слични

Советникот на владата си ангажирал и свој советник кој исто така бил плаќан од буџетот. Армијата советници на Груевски броела повеќе од 80 лица . Синот на ...
| | веќе видена | слични

Екс-министерката за култура Елизабета Канческа Милевска ја користела службената картичка за се и сешто-од набавка на апарат за кафе-Неспресо, преку набавки во ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија по маратонска и бесмислена седница, попладнево во присуство на пратениците на ВМРО ДПМНЕ на почетокот, а кои излегоа на ...
| | веќе видена | слични

Во Управата за јавни приходи веќе еден месец вработените прават анализа на скандалот кога една од вработените дошла на работа без гаќи. Некој се пожалил кај ...
| | веќе видена | слични

Живко Митревски, поранешниот претседател на Сојузот на синдикатите (ССМ), во изминатиот период се богател на сметката на работниците, а сега ќе се соочи со ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата КОД на Снежана Лупевска снимана оваа година, еден твитерџија го приметил саатот што во таа прилика го носи претседателот на Антикорупциска ...
| | веќе видена | слични

Од извори во партијата за Фронт мк потврдуваат дека кандидат за градоначалник на Општината Ѓорче Петров од редовите на СДСМ и Коалицијата ќе биде Александар ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Сали Мемедов и обвинетиот градоначалник Александар Панов на денешното рочиште во Основниот суд Кавадарци. (Фото: СДК.МК) Кавадарчанецот Сали Мемедов ...
| | веќе видена | слични

next