Народен Глас

Од МВР ја информираат јавноста дека ги проверуваат наводите на ВМРО-ДПМНЕ, дека во Прилеп, наводно бил баран поткуп за вработување. -Во врска со денешната прес ...
| | веќе видена | слични

Посакувам да имаме консензуален кандидат за претседател, кој ќе биде татко на нацијата и зад кој ќе застанеме сите, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

На работната средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски договоривме динамика на исполнување на неколку работи поврзани со бранителите, воените ...
| | веќе видена | слични

Државниот студентски дом „Скопје„ – Скопје ја информира јавноста дека се идентификувани студентите кои поставиле мобилен телефон со камера на надворешната ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска објавија јавен повик за пријавување на кандидати за претседател на државата. -Согласно Одлуката на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

На постерот пишува „Ѕидот доаѓа“. Трамп користел ист фонт за буквите на постерот, како оние на креаторите на оваа серија. Ја модулирал и популарната фраза „The ...
| | веќе видена | слични

Веќе две години не сме на власт и сеуште не можам да се навикнам на тишината на мојот телефон. Откако паднавме од власт нагло се пресекоа сите контакти со ...
| | веќе видена | слични

Демонстранти на движењето „Македонија блокира“ се собраа вечерва пред домот на пратеничката Емилија Александрова, но не ја затекнаа дома. Полицискиот кордон ги ...
| | веќе видена | слични

На автопатот Гевгелија-Скопје, кај тунелот викан Т2, помеѓу Гевгелија и Неготино, вечерва се случила сообраќајна незгода, информираат од Авто-мото сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Несомнено е дека лице на годината е Зоран Заев и тоа би рекол во еден негативен контекст бидејќи беа големи очекувањата од него. Тој самиот рече дека ќе плати ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во баварското гратче Амберг ги истражува тврдењата за граѓански патроли кои ги вовеле припадници на екстремно десната Национал-демократска партија ...
| | веќе видена | слични

Светската банка ја состави годишната листа со бирократски економии според кои Нов Зеланд повторно го освои првото место откако стана уште поевтина земја за ...
| | веќе видена | слични

Адена Левин – сопственичка на бургер барот „50 A Burger and Champagne“, ги воодушеви своите вработени, ама и хрватската јавност подарувајќи им платен годишен ...
| | веќе видена | слични

Во колумна на порталот Нетпрес, Јанко Бурек открива дека аналитичарите кои гостуваа кај него во емисија со години биле платени од ВМРО ДПМНЕ или од Сител по ...
| | веќе видена | слични

2019 година ќе биде година на повисоки плати, повеќе вработени и нови инвестиции! Ова е истакнато на првата прес-конференција во 2019 година на ПВРМ Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

next