Народен Глас

Хипо Пешевски испрати писмо до идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ пред една година, и во тоа свое писмо тој се заложи за брзо решавање на проблемот со името. Сега ...
| | веќе видена | слични

Попево е упорно нек си е… мајката… Ова му е јубилејна 100 тв дебата по ред за само 3 месеца. Апсолутен рекордер. Како само наоѓа време за овие тв дебати, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Средношколската унија на Македонија Александар Николовски, вчера околу пладне беше забележан како влегува во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Николовски се ...
| | веќе видена | слични

# ФИТР им дава приоритет на младите бидејќи тие се идните двигатели на економскиот раст! Објавен новиот јавен повик за финансиска поддршка за новоосновани ...
| | веќе видена | слични

Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, ...
| | веќе видена | слични

Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте ...
| | веќе видена | слични

Еден од обвинетите за 27-ми април, во судница дошол со иста облека од денот на упадот во собрание, па обвинителката немаше проблем да го познае на видео ...
| | веќе видена | слични

Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц… А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово ...
| | веќе видена | слични

Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 ...
| | веќе видена | слични

Порталот Призма истражува зошто фирмата Секјуриком не е дел од обвинението за месетењето тендери за чистење на владата, и зошто на еден од двајцата обвинети не ...
| | веќе видена | слични

Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и членот на Извршниот комитет Костадин Богданов, се разрешуваат од партиските функции, а за екс министерот за ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и пратеник Скопје, 22.10.2018 Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Уште еднаш сакаме да ...
| | веќе видена | слични

Наводно ова е резорт во Сарај сопственост на семејството на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Ефенди Реџепи. Ова вреди милиони, од каде пари за ова?!
| | веќе видена | слични

Останувам на мојот принципиелен став за тоа дека договорот од Преспа има штетна содржина во себе, дека власта погрешно го водеше целиот процес и дека не смееше ...
| | веќе видена | слични

Не е време за создавање поделби. Ни треба единство како никогаш до сега, вели екс директорот на УБК и поранешен висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков ...
| | веќе видена | слични

Е ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА, НА ДЕЛО БЕ ВМРОВЧИЊА: По цели 13 години, специјалците на МВР добија нова опрема, изгледаат застрашувачки како киборзи!
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира злонамерните невистини објавени од порталот Курир во текстот „Ексклузивно: Две возила од Косово полни ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, со приказна со морбидна и заканувачка содржина алудира на настаните во Собранието. На својот фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични

next