Народен Глас

Пет факти за автопатот Кичево – Охрид, наследство од криминалното владеење на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Општина Прилеп добија уште една асфалтирана улица по највисоки стандарди. Изминатите денови на улицата „Андон Слабејко“ беше поставен нов слој на ...
| | веќе видена | слични

Костадинов : Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ панично лаже за моето семејство, затоа што ги обелоденив шемите на Мицкоски со Груевски!
| | веќе видена | слични

Државната Комисијата за заштита од дискриминација утврди дека Никола Груевски бил жртва на директна дискриминација од страна на Основниот суд Скопје 1 и ...
| | веќе видена | слични

АМАН БРЕ ЖЕНО: 13 ГОДИНИ НИКАДЕ ЈА НЕМАШЕ ДОДЕКА ГРУЈО ДИВЕЕШЕ, СЕГА ОД ТВ НЕ СЕ СИМНУВА, ПРАШАЊЕ НА ВРЕМЕ Е КОГА ЌЕ СЕ ЗАПАЛИ СО ТУБА БЕНЗИН
| | веќе видена | слични

Стевчо Јакимовски на вечерашниот протест за правда за Никола Груевски во изјава за „Фокус“ вели дека тој дошол за да даде поддршка на Судот да суди според ...
| | веќе видена | слични

Раководството на СПМ е изненадено од одржаната пресконференција на пратеничката Владанка Авировиќ за дадената изјава дека е претставник на СПМ во издвоената ...
| | веќе видена | слични

– Бараме од страна на судот да се одложи затворската казна и бараме Иванов да донесе амнестија за Груевски! Александар Трајковски, еден од обвинетие за ...
| | веќе видена | слични

Партијата се организираше и изнесе околу 1000 души пред суд. Со ова се покажа дека ВМРО ДПМНЕ во моментов не е партија, туку адвокатска канцеларија за заштита ...
| | веќе видена | слични

На ден на избори сакале да го апсат цел централен одбор на СДСМ?! Нема крај на лудилата на Миле и Гоца што се слушаат во судница! Репортажите за денеска од суд ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Зоран Божиновски открива физичко насилство против вработена во Детската болница Козле од страна на менаџер. Како резултат на насилството и психичкиот ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Костадин Костадинов ја вработил мајка му Фанија Костадинова во Централниот регистар на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Крсо Мукоски вели дека е позитивно изненаден што вечерва пред неговиот дом во Вевчани ќе се одржи протест организиран од „Македонија Блокира“. Тој ...
| | веќе видена | слични

Демократската партија на вчерашните конгресни избори во САД освои мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот, додека републиканците успеаја да ја задржат и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг посветен на Планот 18 меѓу другото зборуваше и за разликата околу термините помирување и амнестија и нагласи напомена ...
| | веќе видена | слични

По апсењето на Зоран Верушевски, ми се јави Звонко Костовски, кој во тој момент бил во присуство на Горан Грујоски, и ми пренесе порака од него дека доколку ...
| | веќе видена | слични

Порталот МКД.мк , објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој започна пред ...
| | веќе видена | слични

next