Народен Глас

Премиерот, Зоран Заев придружуван од вицепремиерите, Спасовски и Османи и министрите, Филипче и Фазлиу, денеска присуствуваше на Комеморативната седница ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири, Трпевски и Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Зоран Давидоски, Јовица Трпевски, Ајден Исмаили, Реметула Абдурахими, Онур Садику, Бобан Аврамоски, Бесим Камбери, Есад Емрули, Трпана Јовановска и Павле ...
| | веќе видена | слични

Меѓу повредените 30-ина лица од вчерашната автобуска несреќа кај местото Ласкарци тројца се вработени во ЕВН, дознава „Макфакс“. Меѓу нив е и портпаролката на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев со Владини претставници во посета на повредените згрижени во „8 Септември“: Ја споделуваме тагата што ја чувствува јавноста, даваме поддршка за ...
| | веќе видена | слични

Трнлив е патот до славата. Моментот на слава. Велат, непроценливо задоволство. Многу луѓе кои го посакуваат тешко работат и никогаш нема да го доживеат. Други ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Антикорупциската Комисија Билјана Ивановска вели дека досега Комисијата не добила претставка за вработувањата за кои меѓу другото опозициската ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-Народна партија упатува искрено сочувство до семејствата на загинатите патници. – „Во овие тешки моменти како за нивните роднини и пријатели така и за ...
| | веќе видена | слични

Доцна вечерва, Владата на Република Северна Македонија одржа вонредна седница по трагичната сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово во ...
| | веќе видена | слични

Грујо во своето интервју на Инфомакс откри пикантерија од преговорите во Пржино : Али Ахмети и Мендух Тачи ме уценија, ако не го прифатам СЈО ќе направат ...
| | веќе видена | слични

Во текот на ноќта местото на несреќата ќе биде обезбедено, а увидот и извлекувањето на автобусот ќе продолжи во текот на утрешниот ден. (Фото: СДК.МК) Во ...
| | веќе видена | слични

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече: „Не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар кон Карпалак и го ...
| | веќе видена | слични

Од починатите 4 се мажи и една жена. Додека се читаа повредените роднините плачеа не знаејќи дали нивните се живи или мртви, страшно! Во ГОБ „8 Септември“, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во вечерашното гостување на телевизија Телма најави дека премиерот Зоран Заев ќе побара ...
| | веќе видена | слични

Автобус на Дурмо Турс изгубил контрола и излетал од автопатот Скопје – Тетово кај селото Ласкарци. Излезени се екипи од судска медицина, обвинителство, крим ...
| | веќе видена | слични

Синот на пратеничката Милева Ѓорѓиева од СДСМ е вработен во МВР на позицијата инспектор за јавна безбедност, тврди портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. ...
| | веќе видена | слични

И претседателот на СДСМ Гостивар, Зоран Ангелов доби работа во државната ЕЛЕМ, дознава ТВ 24. Тој од пред некој ден е вработен на неопределено време во ХЕЦ ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по врботувањата на блиски роднини на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска. По информацијата дека во ист ден во ...
| | веќе видена | слични

next