Народен Глас

До нашата редакција пристигна легендарна фотографија на екс претседателот и премиер, Бранко Црвенковски и Радмила Шеќеринска кои како стари партиски другари ...
| | веќе видена | слични

Darko Darko 9 hrs · ПРЕД ДА СЕ ОДЈАВАМ, УШТЕ ОВА: Народите создаваат држави и стануваат нации така што се обединуваат околу некои морални и филозофски ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески : Пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за ЕУ и НАТО еден ден ќе се сметаат за визионери, раководството ги исклучи без да се почитува статутот и ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска и објасни на професорката по уставно право, Тања Каракамишева, што е двотретинско мнозинство откако Каракамишева преку своите ...
| | веќе видена | слични

Се продава Автобус поради заминување во странство. Автобусот го има возено жена, многу малку е користен и се наоѓа во одлична состојба. Цена по договор.
| | веќе видена | слични

Откако му престана ангажманот во МИА, куртонот Бобан Нонковиќ остана да вози комбе во Брисел и да заработува по 3.000 евра плата месечно, додека македончето ...
| | веќе видена | слични

Во овие исклучително емотивни и сложени моменти за напатениот македонски народ, должни сме да не ја премолчиме бурата што ја прелетува јавноста по гласањето во ...
| | веќе видена | слични

Многумина бараа метафорички толкувања во цитатот на крајот на писмото-одговор на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ до помошникот државен секретар на САД, Вес Мичел: ...
| | веќе видена | слични

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Известување за ...
| | веќе видена | слични

Нашата дијаспора наместо да е среќна што конечно и ние во Македонија ќе се доближиме до стандардот на живот кој го живеат они во Америка и Австралија, тие со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во придружба на пратениците од мнозинството и со дел од членовите на Владата, одржа прес ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМЕ Христијан Мицкоски, вечерва на прес конференција соопшти дека ги исклучува од партијата пратениците кои гласаа „за“ ...
| | веќе видена | слични

Група пратеници од опозицијата до Собранието, непосредно пред гласањето, поднесоа предлог со неколку услови под кои би гласале за да се отвори постапката за ...
| | веќе видена | слични

Видео од пресот на херојот, победникот, кој пак триумфираше и уште еднаш ги матираше ВМРОните, премиерот Зоран Заев. Куча части #уздравље спавате ли мирно ...
| | веќе видена | слични

Стивнаа куртоните и куртон експертите од таборот на Бојкотирачите. Собранието ги изгласа уставните измени со 80 пратеници ЗА и 39 пратеници ПРОТИВ.
| | веќе видена | слични

Пратениците во македонското Собрание со 80 гласа „за“ и 39 „против“ изгласаa промена на Уставот. Пратеникот Драган Данев во име на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ...
| | веќе видена | слични

next