Народен Глас

Истрагата на СЈО тргнала од сомнежите за криминал за плацот зад Рамстор. Таму наводно граделе холандски фирми. Како што се откривало клопчето, прислушуваните ...
| | веќе видена | слични

Освен овие 20 фирми во даночните раеви, тие имале и уште толку фирми на балканот и во земјава, значи едно 50 фирми биле на нивно име со кој знае колку капитал. ...
| | веќе видена | слични

Истрагата има и кривично дело измама, во случајот со обидот за преземање на „Фершпед“. Акционерката Кираца Трајковска сакала да земе кредит од Стопанска Банка ...
| | веќе видена | слични

Разговори на новинарката Оливера Трајковска, обезбедени со посебни истражни мерки за нејзиниот пријател Камчев, се меѓу основните индиции на СЈО да го преземе ...
| | веќе видена | слични

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната ...
| | веќе видена | слични

Во Битолската болница владее хаос. Внатре во ходниците новиот режим на влегување и посета предизвика револт кај пациентите. Редици од револтирани пациенти и ...
| | веќе видена | слични

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на синот на пратеничката од редовите на владеачкото мнозинство во Собранието, Мира Стојчевска. Станува збор за Виктор ...
| | веќе видена | слични

Словенија денеска се очекува да го ратификува Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Словенија ќе биде втората земја-членка на Алијансата која по ...
| | веќе видена | слични

Вилипче лидеро со закана до порталите што го ругаат и исмејуваат на неговите настапи и дека може да ги претепа, потоа се закани до луѓето од партијата на Љубе ...
| | веќе видена | слични

– Абе ало, ВМРОВЦИ, вие не можете ментално да ги разберете договорите со Грција и Бугарија, затоа што за вас Македонецот не постои ако некој не го мрази. Вие ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО ДПМНЕ цели 30 години ја злоупотребува кратенката ВМРО и со тоа има голема предност на политичката сцена а го користат тоа како рекламна табла но во ...
| | веќе видена | слични

„Уште еднаш апелираме до сите родители, најодговорно да ги сфатат препораките за вакцинирање со МРП вакцината, која заштитува од ова сериозно заразно ...
| | веќе видена | слични

Уште не станата претседател, а за среќа и нема никогаш и да стане, македонската Биљана Плавшиќ, професорката Гордана СИљановска игра како по ноти за еден ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски во интервју овој пат за порталот Инфомакс , открива дека два и пол месеци пред да побегне од земјата ги повлекол сите ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра на годишно ниво, според информациите до кои ...
| | веќе видена | слични

Дедо Цане Гелевски од селото Бурилчево во општина Чешиново-Облешево во одлична здравствена кондиција и во кругот на најблиските од семејството, гопрослави ...
| | веќе видена | слични

Британски „Сан“ нешто пред полноќ вечерва ја пласираше ексклузивата на денот. Според истата се вели дека Манчестер Јунајтед го решил тренерското прашање за ...
| | веќе видена | слични

После средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, европратеникот Андреј Ковачев објави текст на Фејсбук со детали од нивната средба. ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија на седница донесло одлука за именување на член на Комисијата на заштита на правото за слободен пристап до информации од ...
| | веќе видена | слични

next