Народен Глас

Почитувани сограѓани Во последниве денови се појавија написи од најразлични скриени портали како и од официјални страници на таканаречена унија на млади сили и ...
| | веќе видена | слични

За нешто повеќе од четири години, рускиот претседател Владимир Путин по втор пат ќе ја посети Србија. Иако, според најавите економската и воената соработка ќе ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев побара од Артан Груби да ја повлече изјавата дека ВМРО ДПМНЕ требало да стави двојазична табла на своето седиште?!?!?!?!?!
| | веќе видена | слични

Чомовски му дозволи на Тодор Петров да го намачка на леб, го изеде жив, му држеше лекции за светска гео политика, глумеше луд, како да е паднат од марс, како ...
| | веќе видена | слични

Владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас го преживеа гласањето доверба и со 151 глас „ЗА“ доби поддршка од парламентот. Од пратениците, 148 гласаа „против“, ...
| | веќе видена | слични

Никола Војминовски кој е осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села на 27 април 2017 година, а кој се наоѓа во куќен притвор, ...
| | веќе видена | слични

Нови задолжителни вакцини од месец април. Овој пат вакцини против пневмококна бактерија и рота вируси. Овие вакцини ќе бидат задолжителни за сите деца. Иако ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Алексис Ципрас веројатно ќе добие доверба на гласањето во грчкиот парламент, но неговата партија СИРИЗА е осамена во одбраната на историскиот ...
| | веќе видена | слични

Заврши увидот на инспекторите од МАЛМЕД во сите места каде што беа детектирани вакцините, кои беа со добар и проверен рок, меѓутоа со погрешни декларации. Се ...
| | веќе видена | слични

Братот на премиерот Зоран Заев, Вице, бара 30.000 денари (околу 500 евра) оштета од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, за навреда и ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството од Кавадарци до Судот во Неготино поднесе обвинение за поранешен градоначалник на Неготино за злоупотреба на службената положба. -Надлежен ...
| | веќе видена | слични

Десет години на Офф Нет речиси и да немаше мак политика. Само политички настани за Норвешка и Шведска и војните во Африка. На прашања зошто бе Трендо молчиш за ...
| | веќе видена | слични

Професорката, која беше претседателка на Форумот на жени на СДСМ, пратеничка од редовите на СДСМ, како и жестока критичарка на поранешната власт, пишува дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката Влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини веројатно дека веќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение реагираше на објавата на Законот за јазици и договорот од Преспа во Службен весник. „Доцна синоќа имавме можност да ...
| | веќе видена | слични

Доколку се исполнат најавите на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, дека опозицијата може да ги бојкотира претседателските избори што следуваат ...
| | веќе видена | слични

Глас за доверба за Ципрас е еднакво на „да“ за Договорот од Преспа, рече претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис. -Но, господинот Ципрас нема да ...
| | веќе видена | слични

next