Народен Глас

Говорите на Јанко Бачев од Единствена Македонија се повеќе наликува на некој говор на лудак и психопат. Тој во неговиот говор во Охрид излезе со луди и тешки ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев неделно ги полни своите батерии за нови политички битки, заедно со неговиот син, Душко со мотори на свеж воздух, далеку од реата и хаосот ...
| | веќе видена | слични

Погледнете како 10 години ВМРО ДПМНЕ го лажеше народот дека ја носеле Македонија во ЕУ и НАТО и народот ќе одлучел на референдум!!!
| | веќе видена | слични

Од над 30 македонски цркви во САД кои се под јурисдикција на МПЦ, копукот Хорхе отиде баш во бугарска црква која е под јурисдикција на БПЦ?!?! Ова ни го дојави ...
| | веќе видена | слични

На Ристо Никовски не му се допаѓала новата влада, работела лошо, веројатно зошто веќе не му дава на син му 200.000 евра годишно за хонорари!
| | веќе видена | слични

Хорхе пред стотици македонци милионери во САД облечени во костуми и фустани од илјадници долари седнати во елитен хотел каде јадење чини 100 долари вели дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев од Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на нашата државност, јазик и идентитет, нашата генерација носи историска одлука -Од ...
| | веќе видена | слични

Студен туш за лажговците од ВМРО-ДПМНЕ. Никола Тодоров призна дека договорот со Грција гарантира македонско државјанство и македонски јазик. И дека не може да ...
| | веќе видена | слични

СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ, МАРИЧИЌ: Се е во игра па и брзи предвремени избори ако ВМРО ДПМНЕ одбие да гласа за договорот со Грција по успешен референдум
| | веќе видена | слични

На 30 септември да се потврдиме како генерација со историска одговорност и како горди Македонци да влеземе низ портите на НАТО и ЕУ (Прилеп, 22 септември) – ...
| | веќе видена | слични

НАЈГОЛЕМИТЕ АНТИЧКИ ЛУДАЦИ СЕ ПОГОДИЈА ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕРИ: Електро инженер кај Јанко Бурек тврди дека словените биле антички македонци кои прво заминале во ...
| | веќе видена | слични

Екс министерот за здравство, Никола Тодоров во интервју за Топ Тема : Ако ВМРО-ДПМНЕ одлучи да бојкотира, никогаш нема да се врати пак на власт, и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
| | веќе видена | слични

Во овие моменти за упадот во Собранието пред Кривичен сведочи Владимир Стојков, вработен во МВР кој на 27 април минатата година го обезбедувал претседателот, ...
| | веќе видена | слични

next