Народен Глас

Премиерот Зоран Заев од собраниска говорница : Да седнеме со Мицковски и заедно да ги правиме амандманите, нека има и нов 5-ти амандман како што бара Митко ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра 50-темина адвокати кои ги застапуваат 33-цата обвинети терористичко загрозување уставниот поредок и ...
| | веќе видена | слични

Помошник државниот секретар на САД, Вес Мичел, му испрати писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое му порачува дека САД се разочарани од ...
| | веќе видена | слични

Знаат ли од ДПМНЕ како Јани Бојаџи се мајтапи со нивните херои и политики? Прво, Питу Гули го претставува Аце Македонски како алкохоличар. Даме го прогласува ...
| | веќе видена | слични

Заев : Ах бре пратениче Јовановски, таман сакав денес да не се караме, а ти пак по старо со тешки зборови, ама добро ти си актер, нормално е да се правиш мутав…
| | веќе видена | слични

Владанка додека беше на власт, десна рака на Ѕинго, главна за сите вработувања на социјалистите речиси една декада. Таа пратеник, 2000е месечно жглап! Мажот ...
| | веќе видена | слични

ДВ: Како го разбравте повикот на премиерот за помирување и простување, кое треба да започне во паралaментот? – Кажете ми, како го разбравте вие? Јас го ...
| | веќе видена | слични

Предводниците на протестниот марш „За заедничка Македонија“ и обвинети за тероризам при крвавиот четврток на 27 април како на мамец се фатија на понудата за ...
| | веќе видена | слични

Грујо се огласи на Фејсбук: „Јасно е дека во недостаток на проекти и паметни работи, портпаролот на СДСМ има добиено насока да ме спомнува во секоја прес ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување за ставовите и перцепцијата на граѓаните за социополитичката состојба во Република Македонија што го изготви Тим Институт за потребите на ...
| | веќе видена | слични

Мали Џокица денес дознава дека секои две недели се мењаат цените на горивата и дека се поврзани со светските берзи. Мајнд блоун
| | веќе видена | слични

Академик Мухиќ се предомисли и кажа дека ќе гласа за амандманите. А таман вчера Миленко го имаше истетовирано на груда и го прогласи за херој! ХАХААААААААА!!! ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 15.10.2018 Почитувани, Бранителите на Никола Груевски поднеле иницијатива за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД во писмото адресирано до премиерот Зоран Заев упатува охрабрување за ...
| | веќе видена | слични

Главната теза на Илче Гебелс па со тоа и ВМРО ДПМНЕ зошто нема да гласаат за амандманите е што требало да се грижиме за нашите во Грција и Австралија и Америка ...
| | веќе видена | слични

– Ова се историски моменти, сите вие ја имате таа чест да одлучувате за иднината на земјата, ајде да се обединиме, ајде да си простиме за 27-ми април, ајде да ...
| | веќе видена | слични

next