Народен Глас

Премиерот Заев предизвика овации откако на изборниот конгрес на СДСМ ги спомна Спасовски, Шеќеринска и Димитров : Тие се моторот, предната влечна сила на оваа ...
| | веќе видена | слични

Говор на премиерот Зоран Заев во хотелот Александар Палас на изборниот конгрес на СДСМ за претстојните претседателски избори.
| | веќе видена | слични

Фантастична реакција во хотелот Александар Палас на конгресот на СДСМ каде се бираше конзензуалниот кандидат на сите 31 партии. Погледнете што се случи и ...
| | веќе видена | слични

Со 712 гласови „за“ од вкупно 783 гласови, делегатите на СДСМ го потврдија изборот на Стево Пендаровски за претседателските кандидат на својата партија. Во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Милено сеуште ги теши вмровците дека Путин ќе ги спаси од СЈО и дека ќе го раскине преспанскиот договор помеѓу Македонија и Грција. Србите веќе се откажаа од ...
| | веќе видена | слични

– Зошто ме прашувате за фри шоповите?! Па тоа е пред 30 години?! Го прашувате ли такви прашања премиерот или спикерот на собранието?! Каква врска има тоа со ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска на Канал 5 : Tоа што сум кандидат на ВМРО ДПМНЕ не значи дека ја прифаќам нивната програма, само ја користам нивната структура и логистика!!!
| | веќе видена | слични

Сиљановска на Канал 5 : Не сум оптеретена со тоа дали ќе победам, Џорџ Сорос е прекрасен хуманитарец филантроп, тоа што сум кандидат на ВМРО ДПМНЕ не значи ...
| | веќе видена | слични

ДОМ доби цврсто ветување од Пендаровски за заложбите за заштита на животната средина и борбата со климатските промени Претседателскиот кандидат проф. д-р Стево ...
| | веќе видена | слични

„Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржавните и на криминалните политики, па одлучи заедно со неговите ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО ДПМНЕ ги кочи законите за реформи во социјална заштита, само затоа што се инатат за измените за трето дете. Они на времето донеле закон според кој ќе се ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска го растури портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Стоилковски : Како не му е срам вака што лаже, чита таму едно ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во интервју на Канал 77 : Кога некој ќе ми се обрати со министре, јас не одговарам, јас сум министерка ...
| | веќе видена | слични

Погледнете како лавовски се бори за интересот на државата министерот за надворешни, Никола Димитров кој во Грција и Бугарија ги уверува дека договорот не е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска му дадоа јавна поддршка на претседателскиот кандидат на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу од ТВ21 на својот Фејсбук профил објави видео од разговор со пратеникот Амди Бајрам, по објавувањето на претседателската кандидатура на ...
| | веќе видена | слични

ПР тимот на СДСМ не ја пропушти можноста да испрати порака на помирување дури и со распоредот на седење на масите во хотелот Хилтон. На иста маса до Заев седеа ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , рамо до рамо со Али Ахмети и другите коалициски партнери, ја објави заедничката кандидатура на претседателскиот кандидат Стево ...
| | веќе видена | слични

next