Народен Глас

Заедно со премиерот Алексис Ципрас остануваме целосно посветени на перспективите на новиот Балкан на 21 век. Балкан во кој ќе се гради пријателство, во кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Од разговорите што денеска се пуштаат на рочиштето за изборни измами по предметот познат како „Титаник“, ексминистерот Миле Јанакиески на денот на изборите, 24 ...
| | веќе видена | слични

На Грујо му се сонило село. И си изградил со 6.5м. евра наши пари. И не лажеше дека ќе било економски исплатлива инвестиција. А со парите од кирија ќе се ...
| | веќе видена | слични

Мактел дознава дека деновиве Хорхе продолжува со ослободување од затвор на кримналци од редовите на ВМРО ДПМНЕ. Овој пат редот дошол за голем локален деликвент ...
| | веќе видена | слични

Со слушање „бомби” во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО за изборните нерегуларности. Во судница се присутни сите обвинети, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во интервју за Еуроактив, се осврна и на одговорноста на опозицијата, и изрази сомнеж дека нови избори би донеле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни, Никола Димитров кине челични нерви во обид да ги убеди пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ги изгласаат уставните измени за да може потоа ...
| | веќе видена | слични

Предмет: Соопштение: Единствена Македонија до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Издржете, не им било лесно и на Делчев, Груев, Карев, Питу Гули, Кузман, Ченто… ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.4 од ...
| | веќе видена | слични

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Геро на 24 вести : Со вас ВМРО-вците да се тера политика е како со мајмун да играш шах, вие сакате да идете на месечината со југо 45, не бива бе, не може и ...
| | веќе видена | слични

– Секој родител се запрашал дали да ја дадам ќерката во некоја фамилија, абе луѓе се работи за добра богата фамилија, ќерката ќе си остане тоа што е, само ќе ...
| | веќе видена | слични

Ова е шокантно, по 11 години автократска диктатура сега дочекавме и директорот на Телма, Атанас Кировски да им забрани на вработените на ТВ Телма да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев од собраниска говорница : Да седнеме со Мицковски и заедно да ги правиме амандманите, нека има и нов 5-ти амандман како што бара Митко ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра 50-темина адвокати кои ги застапуваат 33-цата обвинети терористичко загрозување уставниот поредок и ...
| | веќе видена | слични

Помошник државниот секретар на САД, Вес Мичел, му испрати писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое му порачува дека САД се разочарани од ...
| | веќе видена | слични

next