Народен Глас

Кога беше Грујо на власт, беа на високи позиции, лапаа дебели плати, со платено сместување, авионски карти, се шетаа по цела Европа на државна сметка и за ...
| | веќе видена | слични

Кој е Христијан Мицкоски да им кажува на граѓаните што да прават? Човекот што академската кариера ја започнал кај неговиот татко и којшто е на чело на ...
| | веќе видена | слични

По повод почетокот на новата учебна година присуствував на прием на првачињата во ООУ “Крсте Мисирков” и ООУ “Бајрам Шабани”. – На првачињата им посакувам ...
| | веќе видена | слични

– Албанците се потрошна роба, мене а и на народот се повеќе им се допаѓа идејата на Љубчо за поделба на Македонија по линијата на Групчин, тој тогаш за таа ...
| | веќе видена | слични

Никогаш не ги игнорирајте индивидуалните посебности на децата, во нив се кријат силни таленти на кои ќе бидете горди кога ќе ги откриете. Драго ми е што ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на претседателот на Единствена Макединија за денешната најава на владиното претпријатие за станбен и деловен простор со асистенција на полиција да ...
| | веќе видена | слични

Возилото кое е објавено по социјалните мрежи и кое е претставено како службено возило на министерството за Транспорт и врски каде министер е Горан Сугарески е ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓани, пријатели, За еден месец имаме историска можност да ја обезбедиме европската иднина на нашата заедничка татковина, како рамноправен дел од ...
| | веќе видена | слични

Јас сум убеден дека нашите граѓани ќе му покажат на целиот демократски свет, преку овој референдум, храброст дека водат грижа за следните генерации, рече ...
| | веќе видена | слични

Како ли само Мицко им го начука на ВМРОЊИТЕ : Народот на референдум ќе одлучи за името, а ние сите партии ќе му се поклониме на народот еден ден по ...
| | веќе видена | слични

Еве како Бетмен, Дамовски и останати гомна фашистички го хушкаа народот да упадне во собрание и да убива пратеници на колежот од 27-ми април.
| | веќе видена | слични

Вмровски рапер кој ги снимал своите шокантни видеа по манастирите низ Македонија отворено повикува на убиство на функционери од СДСМ и ДУИ. Полицијата заедно ...
| | веќе видена | слични

Со @predsednikrs Вучиќ, на граничниот премин Табановце го разгледуваме воведувањето на концептот на заеднички гранични контроли со едно застанување – ...
| | веќе видена | слични

Кога дојде на власт во 2009 Иванов ветуваше „Европска Македонија“ членка во НАТО. Ветуваше „зафаќање со најсуштествените проблеми во оваа држава, пред се, ...
| | веќе видена | слични

– Ако водам, следете ме, ако подзастанам, турнете ме, ако ве изневерам, убијте ме! Вака Мицковски го заврши говорот во Кичево. Тужице мајко богородице, ...
| | веќе видена | слични

Мицковски е непоправлив во неговите настапи на јавна сцена, тој во маршот во Кичево збореше за тоа како во ЕУ немало да не пуштат да се залчениме затоа што ...
| | веќе видена | слични

Зошто Грците од Нова Демократија се бунат против договорот? – Затоа што се признаваат македонски јазик и македонска националност, нешто што никогаш не било ...
| | веќе видена | слични

– Над 85% од членството на ВМРО ДПМНЕ сака Македонија да биде членка на ЕУ и НАТО. Има едно мало малцинство кое е залутано но тоа е последица на 10 годишно ...
| | веќе видена | слични

next