Народен Глас

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската ...
| | веќе видена | слични

4-ца вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски (поранешен началник на ткнр.Прва управа на УБК) се уапсени од полицијата во истрага на обвинителството за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за тиранската телевизија Топ чанел, меѓу другото зборува и околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. На ...
| | веќе видена | слични

Oдносите на Албанија со Р. С. Македонија се одлични. Оваа оценка ја изнесе албанскиот премиер Еди Рама по средбата со неговиот гостин македонскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор Ристо Никовски во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа, повторно упати критики кон Договорот од Преспа, кој според него е мошне ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на ,,Само вистина” на Канал 5 : Камо среќа јас да раководев со СЈО, ќе ги спроведев реформите и уставните промени без никаква мака!
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 откри дека според последните испитувања на јавното мислење, рејтингот на власта е паднат за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот дописник на МИА, Цветин Чилиманов во последната емисија ,,Отворено на Алфа” како гостин збореше околу законот за дискриминација. Интересно е што ...
| | веќе видена | слични

Извеганиот експремиерот Никола Груевски повторно се огласи на Фејсбук од Будимпешта, овој пат, коментирајќи го синоќешното приведување на поранешниот директор ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги изврши вонреден програмски надзор врз емисијата „Во центар“ емитувана на ТВ „Алфа“ на 24 февруари 2019 ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Прилеп, 13.03.2019 Почитувани медиуми, Претседателот на државата треба да обединува не ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични

Одборот на директори на „Витаминка“ изгласа бенефиции во интерес на своите вработени по завршување на отсуството од работа поради бременост, раѓање и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков сакал да бега во неговата вила на Халкидики. Ова, според телевизијата ТВ21 , стоело во ...
| | веќе видена | слични

Вмровците се комедија, мозокот им е до тој степен исушен што веќе и јавно зборат за тоа дека СДСМ бил на власт 5 години?!?! Аууу ебати работата ебати до кај ...
| | веќе видена | слични

Во Саботата го посетивме малиот Милош и неговото семејство во с.Живиње. Проблемите се долгогодишни и големи, напиша градоначалникот на Куманово, Максим ...
| | веќе видена | слични

Ексдиректорот на БЈБ, Митко Чаков, заврши во истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари, дознава „Макфакс“. Судот на Чавков му одреди притвор поради тоа што до ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите истражуваат, a властите веќе ги блокираа сметките на првиот човек на Диамед. Пациентите, речиси 700 во земјата, за среќа – не трпат. Секојдневно ...
| | веќе видена | слични

next