Народен Глас

Влатко Ѓорчев се фотка со амерички конгресмени кои изразуваат во Македонија поддршка за референдумот кој ќе се одржи на 30-ти Септември. Додека од друга страна ...
| | веќе видена | слични

Денес ја посетив новата градинка во Зрновци. Силно вложуваме во изградба на градинки во руралните средини. Сите деца имаат еднакво право на здрав раст и ...
| | веќе видена | слични

СДСМ засега нема проекција колку пари ќе потроши за кампањата за референдумот, но сите пари што од буџетот ќе бидат потрошени за таа намена единствено и ...
| | веќе видена | слични

Со нашиот влез во НАТО застануваме рамо до рамо со нашите пријатели и колеги од Соединетите Американски Држави, како полноправни сојузници со кои ги делиме ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министрите за внатрешни работи и за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, по повод христијанскиот празник Успение на Пресвета Богородица упати честитка до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев прими делегација на Конгресот на САД: Развојот на демократските капацитети ја носат Република Македонија на ново ниво поблиску до полноправното ...
| | веќе видена | слични

Сугарески во посета на општина Бутел,изградбата на инфраструктурната мрежа во Визбегово До почетокот на ноември се очекува да почнат активностите околу ...
| | веќе видена | слични

Владата, ќе обезбеди дополнителна субвенција за лозарите од 1 денар за килограм предадено грозје за сортите вранец и смедеревка. На овој начин ќе се придонесе ...
| | веќе видена | слични

Со писмо во јавноста во порталот на Миленко, Дудинка, обвинетите за настаните на 27-ми април бараат ВМРО ДПМНЕ да издејествува итна амнестија, веднаш, сместа: ...
| | веќе видена | слични

Каков џаболебар, каков хохштаплер, каков копук и штетник, еве како го поминува работното време амбасадорот назначен од фикусот Хорхе во Бразил, Ивица Боцевски. ...
| | веќе видена | слични

Тања КАРАКАМИШЕВА: Еве и едно наградно прашање за академик Камбовски, инаку доајен на кривичното право во Македонија- дали прави разлика меѓу непочитување ...
| | веќе видена | слични

Слушнете го говорот од архивата на говорите на Димитар Апасиев, чујте кој фашистички говор е ова. Мартин Протугер може вода да му носи на ова фашистичко и ...
| | веќе видена | слични

КОМЕДИЈА НА ТЕЛМА: Мицко стои пред партиска зграда од 30 милиона евра пари украдени од буџетот, а се фали дека партијата му заштедила пола милион евра на ...
| | веќе видена | слични

Жесток дуел на портпаролот на владата, Миле Бошњаковски и куртонката на АЛФА ТВ, Нешкова за време на редовната прес конференција на портпаролите на владата.
| | веќе видена | слични

next