Народен Глас

Ако не ставев потпис на договорот за вработување на сестрата на министерот за економија Крешник Бектеши ќе одговарав кривично, но не знаев дека му е сестра. ...
| | веќе видена | слични

Долгото чекање на снимките од безбедносните камери од граничните премини на албанска страна беше залудно. Државниот обвинител Љубомир Јовески денеска кажа дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски , на прес-конференција во Владата соопшти дека вкупно 11 печатени ...
| | веќе видена | слични

– Ако има предвремени, СДСМ ќе победи па ако треба по цена и да ги украде изборите! Заев толку многу се намачи што нема шанси да им ја даде власта на ВМРО ...
| | веќе видена | слични

Дебакалот на македонската дипломатија која што ја предводеше овој министер кој што се срами од искомплексираноста на македонската нација е евидентен и е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на МРТ на прашањето дали е подготвен да биде премиер на Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Триесетина професори упатија повик до јавноста да ја поддржат кандидатурата на универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова за претседателка на ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од СДСМ нема да го поддржат зголемување на платите на вицепремиерите. ,,Бенефиции ќе има исклучиво за граѓаните, функционерите имаат доволно права ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров ја повлече иницијативата за собирање на 150.000 потписи за нов референдум за името. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Со новите снежни наноси кои ја зафатија Македонија во изминатите неколку дена, повторно настана сообраќаен хаос на поголем дел од патните правци низ државава. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика денеска до Основното Јавно обвинителство доставува кривична пријава против непознат сторител и сите документи од ...
| | веќе видена | слични

Скопското јавно обвинителство за случувањата во ПИОМ се информираше од медиумите. Очекуваме Министерството за труд и социјална политика да достави релевантна ...
| | веќе видена | слични

енералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг изјави дека протоколот за влез на Македонија во НАТО ќе биде потпишан наскоро, објави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалник Maksim Dimitrievski – Апелирам до министерката Царевска истото да го преиспита, укине и јавно да се извини на општина Куманово и на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Васе е ненадмашен, просто човекот живее да го види Заев надвод од СДСМ и на негово место да дојде некој бранковист кој би се испазарил за вечна опозиција на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Охрид1“ бизнисменот и претседател на СДСМ Лазе Танески зборува за тоа како одлучи да ја направи најголемата инвестиција во охридски хотел од ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јули за секоја фискална сметка, ќе има 15 проценти повраток на ДДВ за секој граѓанин, најави премиерот Зоран Заев на трибината во Велес со наслов „Силна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва присуствуваше и се обрати на свечената академија посветена на празникот Свети Сава. Пред ...
| | веќе видена | слични

Купувањето на 39 фотелји обложени со природна телешка кожа е потребно за достоинствен пречек на странските гости, тврдат од компанијата МЕПСО по договорот за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ утре ќе поднесе барање до Собранието за распуштање на Парламентот и одржување на предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските ...
| | веќе видена | слични

next