Народен Глас

ХАХА, КОМИЧЕН НАСТАП НА СОЛЗЕТО ГРЧЕВА НА КАНАЛ 5: Кој е тој Јанко Бачев, ја не го познавам, немам ништо со него, ја сум прозападна политичарка?!
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М откри дека пред неколку дена се сретнал со Никола Груевски. -Да, ...
| | веќе видена | слични

Денешната презентација на “Прирачникот за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик“ како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден за ...
| | веќе видена | слични

Што стана со ветувањето на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе постигнат подобар договор со Грција од овој? И тоа падна во вода. Го однесе надојдениот Вардар. Сега тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

Се подготвува за асфалтирање улицата „Архимедова“ Во завршна фаза се подготовките за асфалтирање на улицата „Архимедова“ во прилепската населба „Рид“. ...
| | веќе видена | слични

Македонци докажувале бугарско потекло за 5000 евра. Специјалното обвинителство ја истражува бугарската Државна агенција за Бугарите во странство поради сомнеж ...
| | веќе видена | слични

По средбата со новата пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ , премиерот Зоран Заев изјави дека разговарале за деталите на оваа втора консултација. Потоа вечерва во ...
| | веќе видена | слични

СЈО ја завршила конфискацијата од „Трансмет“, компанијата на осудениот Сеад Кочан, а истото планира да го стори со „Силекс“, но од негова сестринска фирма, по ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија ја дополни Алатката за отчетност која е достапна на веб-страницата http://vlada.mk/otchetnost-troshoci . Од денеска на ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО ДПМНЕ во тотален распад, оставки си поднесуваат сите во партијата, пратеничката група поделена, партијата изолирана и внатре и кон надвор од земјава – ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на 60. седница на Собранието на Република Македонија, на 18 октомври 2018 година, за вицегувернери на Народната банка на Република Македонија беа ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов, објави денеска документ според кој член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, е во бизнис релација со актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Кога на Љубе Бошкоски му се судеше во случајот “Кампања”, односно дека од странски државјанин земал 100.000 евра за финансирање на изборната кампања во 2011 ...
| | веќе видена | слични

Општина Прилеп ја реализира комуналната програма предвидена за оваа тековна 2018 година, со која е опфатена и една од најголемите прилепски населби, Точила. ...
| | веќе видена | слични

Судот вчера забранил да се отуѓуваат вкупно 69 објекти во сопственост на ВМРО-ДПМНЕ, во кои спаѓа и главното партиско седиште , потврдија за БИРН од ...
| | веќе видена | слични

Националната галерија на Македонија (НГМ) доби грант од 91.000 американски долари од Амбасадата на Соединетите Американски Држави преку Амбасадорскиот фонд на ...
| | веќе видена | слични

– Го поздравувам гласањето за отворање на дебата за амандманите, треба да се направат сите обиди да се подобри договорот со Грција, очекувам таа бројка на ...
| | веќе видена | слични

next