Народен Глас

На денешниот брифинг за медиумите, министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска истакна дека очекува оваа година Собранието да се посвети на реформскиот ...
| | веќе видена | слични

ПОВИК ОД МИТРОПОЛИТОТ ПОВАРДАРСКИ Г. АГАТАНГЕЛ Драги браќа и сестри, Македонци, Македонки и Македончиња! На неодамнешниот референдум, народот јасно го искажа ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за надоврешни работи, Џереми Хант го поздрави усвојувањето на уставните измени од страна на македонскиот Парламент и го оцени како ...
| | веќе видена | слични

Јанко Бачев : Мицковски не предаде, цело време глумеше патриот, но реално не стори ништо за да ја спречи промената на името!
| | веќе видена | слични

Во соопштението на шефот на германската дипломатија Хајко Мас се изразува очекување дека и Грција ќе даде согласност за Договорот од Преспа и дека Македонија ...
| | веќе видена | слични

„Браво за професорката Каракамишева“ – рече граѓанскиот активист, аналитичар и екс-јавен обвинител Сотир Костов, на пршањето да ја искоментира иницијативата на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш распуштање на Парламентот и одржување на вонредни парламентарни избори. На тие избори ќе победиме и волјата на мнозинството граѓани ќе ...
| | веќе видена | слични

Со 81 гласови „За“ Законодавниот дом даде зелено светло за амандманите со кои се исполнуваат обврските на Македонија од Преспанскиот договор. Гласањето беше ...
| | веќе видена | слични

Погледнете го ова страхотно видео на Ќосињата и Солзето. Солза : Срам да ти е Македонски народе што седиш дома во папучи а ние сме тука само 100 души!!!
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција ...
| | веќе видена | слични

За време на протестот пред Собранието демонстрантите од „Македонија блокира“ истуркаа девојка која се обиде да зборува од бината, јави Макфакс. Девојката, која ...
| | веќе видена | слични

Следниот месец ќе биде објавен тендер за изградба на првата делница од автопатот Скопје-Блаце, а градежните работи се очекува да стартуваат во вториот квартал ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за денес попладне свика седница на Извршниот комитет и состанок со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Биљал Касами и БЕСА која тој ја предводи се политички уникат во албанскиот политички простор. Тој е еден вид на Албанска верзија на Јанко Бачев. Свртен кон ...
| | веќе видена | слични

Се бара техничка формулација за државјанството, што би била прифатлива и за БЕСА. По нивните закани дека нема да гласаат за уставните измени доколку во делот ...
| | веќе видена | слични

Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанулоска, преку Фејсбук му одговори на бегалецот Никола Груевски. -Кога си далеку од проблемите, на 800км од ...
| | веќе видена | слични

next