Народен Глас

Нуклеарна бомба на шефицата на обвинителство за организиран криминал во интервјото на Фактор и 24 вести со Чом јуниор : Имаме цврсти докази дека Груевски го ...
| | веќе видена | слични

Вилма Рускоска во интервјуто со Чом јуниор : Се нервирам што Стевче Муња украл 1 милион евра и отиде во куќен притвор, а човекот што украде ќебапчиња скапува ...
| | веќе видена | слични

Монахињата на МПЦ, Сара, со родено презиме Еленова е еден од основачите на најновата компанија со лиценца за производство на марихуана, нејзин бизнис партнер е ...
| | веќе видена | слични

Стојан Андов во емисијата ,,Само Вистина” на Канал 5 тотално одлепи, почна да збори дека Бранко и Фрчко ги помагале Грците во раните 90-ти години да го убијаат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, по ултиматумот од ИВЗ, која и даде на Владата рок од десет дена да ги реши постапките за денационализација на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гостивар и секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, во синоќешното гостување на „ 360 степени “ говореше за претстојните ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика смета дека мерката „трето дете“ не дава резултати во однос на зголемување на наталитетот. Министерството реагира на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба и градот Скопје, заедно со комуналното претпријатие ЈКП Гази Баба и ЈП Паркови и зеленило, со поддршка на Акцијаши – Скопје денеска ...
| | веќе видена | слични

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно ...
| | веќе видена | слични

Одлично интервју на легендарниот Драган Б со точка со еден од најголемите живи легенди, Марин Бабиќ кој говори за целото негово детство, за својата кариера, ...
| | веќе видена | слични

Реисот Сулејман Реџепи во име на ИВЗ вчера адресирал писмо до Владата со кое бара враќање на денационализираниот имот за кој тврди дека како ИВЗ имаат право на ...
| | веќе видена | слични

Претседателството на Обединети за Македонија во поширок состав, на својата синоќешна седница, донесе едногласна одлука за подршка на заедничкиот кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Членови на партијата ВМРО-ДПМНЕ раздаваат флаери по станови во Капиштец за претстојните претседателски избори и покрај забраната да се раздава пропаганден ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски заедно со директорот на матичната служба, Бујар Дарлишта, денеска го означија почетокот на работа на ...
| | веќе видена | слични

Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во заштита ...
| | веќе видена | слични

Во дебатниот магазин на ТВ21, професорот Љубомир Фрчковски објаснуваше дека сепак се одлучил да поднесе тужба против Стојна Андов за неговата книга, а на ...
| | веќе видена | слични

Канал 5 вечерва соопшти дека ќе биде домаќин на телевизискиот дуел, како што велат, на деценијата, меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Рускоска вечерва во #ClickPlus на ТВ21 рече дека Абдулфета не го спасил Зијадин Села. Таа додава дека Абдулфета на 27 април не си ја вршел ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Нов демократија, Кирјакос Мицотакис, говорејќи во Европскиот парламент за време на на активностите на Европската народна партија, се осврна и на ...
| | веќе видена | слични

next