Народен Глас

Oткако пропадна обидот за амнестија на обвинетите во СЈО со официјална одлука или мерка, поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ сега заговара бојкот на ...
| | веќе видена | слични

Оливер Дерковски, како тогашен партиски војник и директор на Македонски железници, два дена пред изборите во 2011 година добива инструкции од обвинетиот Миле ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев попладнево оствари телефонски разговор со канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела ...
| | веќе видена | слични

Докторски титули, функции, кариерни достигнувања, покажување машкост за бранење на Уставот, па дури и татковството искористени како аргументи од одбраната на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите Самка Ибраимоски реагира за донесената одлука за кампањата да добиваат и тие кој се за и ...
| | веќе видена | слични

Обвинитeлката Вилма Русковска (Фото: К. Попов) Судскиот процес за организираниот напад на Собранието на 27 април лани кој почна на 22 август и утринава го има ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев заедно со градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев ги надминаа своите политички ривалства и заедно ги помагаат лозарите и винарите во ...
| | веќе видена | слични

И што ќе правиме со “штичката од древната наколна населба од Костурското езеро со утврдена старост Ц 14 од 5260г.п.н.е. која гласи Ш пел 7 кол ште, на ...
| | веќе видена | слични

Реакција – Кризен штаб против референдумот: За полициското следење на бојкотирачите на референдумот одговорност мора да има. Министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Повторно се јави ВМРО ДПМНЕ – садистичка , од раскошниот дворец злоупотребува семејни трагедии и лаже ВМРО-ДПМНЕ скандалозно и без грам почит и сочувство ...
| | веќе видена | слични

Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција! А на суд идат ко мадони облечени ко манекени, со новинарска пратња и окез ...
| | веќе видена | слични

На клиниката за трауматологија пациентите лежат по ходници бидејќи немало место. Што се однесува до медицинскиот персонал една сестра е задолжена на 50 – 60 ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска, која го суди предметот за крвавиот четврток, го опомена адвокатот на Владо Јовановски, Ставре Џиков, дека ќе го казни ако го ...
| | веќе видена | слични

Бил Николов, живее во Канада, не знае да збори македонски, името го сменил во Бил, знае само англиски, лапа илјадници долари во Канада и цел живот климчи ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Шпијунот и кодошот од Кичео, Антоњо Милошовски се бори за МаЌедоња со бојкотирање на Референдум иако претходно заговара ново име за надворешна употреба на ...
| | веќе видена | слични

next