Народен Глас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати божикна честитка до скопскиот бискуп и апостолски егзарх во Македонија, Киро Стојанов, и до сите ...
| | веќе видена | слични

Екс командирот на ПС Кочани по казна мете во затвор каде е во ќелија со осуденици кои ги наместил да лежат робија!!! Линк до видеото, ОВДЕ.
| | веќе видена | слични

„Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
| | веќе видена | слични

Нашата намера е да ги паметиме, но никогаш да не им дозволиме да се вратат на сцена политиките на поделби и предизвикување конфликти кои луѓето ги поделија на ...
| | веќе видена | слични

Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух ...
| | веќе видена | слични

До денеска попладне до Кривичниот суд во Скопје се пристигнати вкупно 38 барања за амнестија од обвинетите во неколкуте случаи кои се однесуваат за настаните ...
| | веќе видена | слични

Дефиниран е надминат праг на информирање односно сме во состојба на информирање за загадувањето на воздухот кога важат препораките да не се излегува надвор, ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед , Сер Алекс Фергусон ја одиграл клучната улога околу ангажманот на Оле Гунар Солскјер како замена за Жозе Мурињо. ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 24.12.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари Денеска се точно шест години од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение – “Македонија-Блокира“: МИА го допре дното, троши милиони евра народни пари а го лаже народот со невистини информации Македонската информативна ...
| | веќе видена | слични

Васето е феномен, веќе по кој знае кој пат во емисијата ,,Во Центар” на Алфа ТВ ја плаши рајата во Македонија со војни и крвопролевања на балканот, де со ...
| | веќе видена | слични

Почнавме како поток, потокот стана река, реката стана се поголема и е на устието со морето. ВМРО-ДПМНЕ ќе надојде како надојден Вардар, најпрвин на ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Александар Кирацовски, пратеник и генерален секретар на СДСМ Скопје, 23.12.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Зад нас е година на ...
| | веќе видена | слични

Од идната година Владата планира да воведе нов систем таканаречен „Повеќе пари кај граѓаните“ со кои ќе се овожможи поврат на ДДВ на граѓаните при купување на ...
| | веќе видена | слични

Страхотна фотка се појави од вчерашните протести на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, 1.200.000 прилепчани урлаа против владата , Заев и СДСМ се во опасност па од тука ...
| | веќе видена | слични

Локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија од Прилеп по 17-ти пат ја организираше традиционалната крводарителска акција „Дарувај крв – спаси ...
| | веќе видена | слични

Русковска за 360 степени : Досега замрзнавме 36 милиони евра, наредна недела планираме да замрзнеме уште 50 милиони евра на осомничени мафијаши!!!
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Денес, ја посетивме старата градска чаршија во Прилеп се сретнавме и разговаравме со граѓаните, дуќанџиите, луѓето од ...
| | веќе видена | слични

next