Народен Глас

,,До сега беа откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи. Овие лице стигнале и до значајна функција во МВР, но по откривањето добија ...
| | веќе видена | слични

На 11 октомври 1941, кога поривот за државност повика на акција – патриотите презедоа акција. Пред 77 години борците од НОВ отпочнаа борба за иднината, а ...
| | веќе видена | слични

Имавме повеќе неуспешни обиди за интервју со актуелната претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, која го извршува вториот пратенички мандат во ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓани, во свое име и во името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, ви го честитам 11 Октомври – Денот на народното востание. На 11 ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ би можела да биде исклучена од своето европско семејство доколку продоложи да се однесува неконструктивно кон Преспанскиот Договор, брифираат ...
| | веќе видена | слични

В четврток на 18 октомври во Апелациониот суд во Скопје ќе се одржи јавна седница по жалбата на обвинетиот Јане Ченто за да му биде укината мерката притвор, ...
| | веќе видена | слични

– Во македонсктото судство има судии кои не се достојни на таа функција. На пример, со години претседателката на судски совет, која раководи со 600 судии во ...
| | веќе видена | слични

ХАРМОНИЈА Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Хармонија “ опфатени се три службени лица, поради постоење на основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични

ДИЗАЈН Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „ Дизајн “ опфатени се четири службени лица поради постоење на основано сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

БАЗНИ СТАНИЦИ Со наредба за спроведување на истражна постапка во случајот „Базни станици“, опфатено е едно лице поради постоење на основано сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

ПРОПАГАНДА Со оваа наредба за спроведување на истрага опфатени се девет лица, и тоа: Никола Груевски, Кирил Божиновски, Ацо Мисајлоски, Емил Парнаџиски, ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева за Канал 5 во ,,Само Вистина” : Шест нови истраги на СЈО за криминал од 80 милиони евра од буџетот на РМ! Една е за актуелен министер.
| | веќе видена | слични

Обвинителството од австрискиот град Санкт Пелтен (стопански и културен центар на покраината Долна Австрија) бара од македонското Јавното обвинителство податоци ...
| | веќе видена | слични

Груевски задоцни на „шамарите во Центар“, Фетаи веднаш побара да биде приведен Обвинителката Фатиме Фетаи побара обвинетиот експремиер Никола Груевски присилно ...
| | веќе видена | слични

Се исцртува конечната локација на новиот долгоочекуван клинички центар. Пациентите ќе се упатуваат на влезот на Скопје пред населбата Ѓорче Петров. Тука е ...
| | веќе видена | слични

По сведочењето на Мирослав Шиповиќ беше прекинато денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Ново рочиште е закажано за 16 ...
| | веќе видена | слични

Гостувајќи во вечерашното издание на емисијата Отворено, професорот Љубомир Фрчкоски се осврна на референдумот со осврт на ставот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

next