Народен Глас

Армијата на Република Македонија ја прослави 26-годишнината како Армија на држава со НАТО покана да стане 30-та земја членка. На одбележувањето на Денот на ...
| | веќе видена | слични

По реакцијата и по објавените документи за кандидатот на ФФМ, Сашко Тасев за тоа дека нема право да биде функционер и да потпишува тендери, набавки и слично се ...
| | веќе видена | слични

ШОКАНТНО: Директорот на Канал 5, Мирчевски му се заканувал по телефон на лидерот на ЗНМ дека ќе почне медиска хајка против него ако не престане да се залага да ...
| | веќе видена | слични

Демографите предупредуваат дека „белата чума“ може да доведе до комплетна промена на структурата на населението во Македонија, објави Телеграф. рс . „Бела ...
| | веќе видена | слични

Дел од условите во тендерот за физичко обезбедување на 40-тина државни објекти тежок 2,6 милиони евра фаворизираат одредени фирми, велат добро упатени извори ...
| | веќе видена | слични

Обесштетување на стечајците оди бавно, но тие веруваат дека сите ќе бидат опфатени. Досега паричен надоместок примаат над шест илјади стечајци, а до крајот на ...
| | веќе видена | слични

ШОКАНТЕН НАСТАП НА ЛИДЕРОТ НА ЗНМ, СЕЛМАНИ НА КУРТОН АЛФА: Владата се срами од договорот со Грција и не оди меѓу народот да го брани, туку сака медиумите да им ...
| | веќе видена | слични

МОЌЕН ГОВОР НА ЗАЕВ ЗА ДЕНОТ НА АРМ: Ви благодарам за вашиот труд и храброст на боиштата во светот, на вашите униформи годинава е закачен највредниот орден, ...
| | веќе видена | слични

Владо Павлов му го пукна филмот на министерот за надворешни, Никола Димитров, цели 3 минути го масираше за Фалангата и за предлогот Северна Македонија откако ...
| | веќе видена | слични

Телевизија 24 продолжува со ,,Скиентологијата” јавно во етерот со некој си лажен доктор Жарко Костиќ кој држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн ...
| | веќе видена | слични

СЈО комплетно ја презема надлежноста за случајот МПМ од скопското обвинителство. Од таму за тв 24 потврдија дека денеска добиле известување дека СЈО ја ...
| | веќе видена | слични

Вмровците на Канал 77 му пцујаат мајки и шајки на министерот за надворешни, Никола Димитров но тој машки ги издржува личните комплекси и фрустрации на ...
| | веќе видена | слични

Павле Трајанов е лидер на Демократскиот сојуз, партија која ја поддржува владата на Заев, а во моментов е национален координатор за имплементација на ...
| | веќе видена | слични

Казна затвор од најмалку пет години му се заканува на Стевче Јакимовски, екс градоначалникот на општина Карпош. Како што вчера соопштија од Управата за ...
| | веќе видена | слични

– Ние сме толку решени да градиме пријателски односи со нашите соседи, што речиси е невозможно да се скараш со нас како држава, за да си наш сосед и да успееш ...
| | веќе видена | слични

Документи од централен регистар според кои Сашко Тасев нема право да биде функционер и да потпишува тендери, набавки и слично се појавија на интернет денеска, ...
| | веќе видена | слични

next