Народен Глас

Александар Василевски – Нинџа последен сведочи од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад во ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 12 часот, во свечениот амфитеатар 1 во Универзитетот ФОН, премиерот Зоран Заев ќе учествува и ќе се обрати на втората јавна дискусија за ...
| | веќе видена | слични

Ова е уште еден доказ дека кучето е најдобар пријател на човекот. Имено, на студениот Сибир, каде температурите се често под нулата, едно куче покрај пат го ...
| | веќе видена | слични

Во Владата на Република Македонија денеска се одржа првата од серијата дебати во рамките на јавната дискусија за нацрт амандманите за уставни измени. ...
| | веќе видена | слични

Откако крена огромна паника во јавноста до ГТЦ да не се гради ништо, туку да има парк, сега Геро откако се сретнал со инвеститорот кој очигледно добро знаел да ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ 11 години спроведуваше криминални политики за лично богатење на поединци, осиромашувајќи ја и задолжувајќи ја државата, што резултираше со тоа ...
| | веќе видена | слични

– Сега не успеав да остварам средба со Орбљан во Загреб, само кратко се поздравивме, но нареден пат во друга прилика ќе барам да се сретнеме и да му објаснам ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 05.12.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Пополека се одмотува мрежата, ...
| | веќе видена | слични

Македонија нека го памти, по арно или лошо, докажано или недокажано, вели премиерот, Зоран Заев, за неговиот претходник, Никола Груевски, кој избега во ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба продолжува со мерки за зачувување на животната средина. Вчера општинските инспектори за животна средина запленија 1 тон и 50 кг отпадни гуми ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, Криминалната ВМРО-ДПМНЕ ја потценува колективната меморија и интелегенцијата на граѓаните на Општина Прилеп. Петар Ристески, првиот човек на ОК на ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот на тајната полиција Владимир Атанасовски доби 30-дневен притвор, откако претходно беше уапсен и помина неколку часа на распит кај судија на ...
| | веќе видена | слични

Не е само Миле ми текна, не е само Диме Спасов, не е само Илче Гебелс, не се само разни Нинџи и Кољовци и Југовци, има и други верни бројлери без грам мозок ...
| | веќе видена | слични

1 тв повикувајки се на свои извори објави дека вечерва е уапсен бившиот директор на УБК Влдимир Атанасовски. Вчера сведок на судскиот распит за крвавиот ...
| | веќе видена | слични

# Македонија е подготвена да ја продлабочи и прошири соработката во регионот. Ние сме европска земја и во географска и во политичка смисла, порачав на Самитот ...
| | веќе видена | слични

Вмровците кои протестираат пред собрание против договорот помеѓу Македонија и Грција облекоа маркери т.н. жолти елеци кои се дел од платформата на француските ...
| | веќе видена | слични

Браво и за двајцата, епски дуел на министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и новинар на 24 вести поврзано со промена на уредбата за државно земјиште ...
| | веќе видена | слични

Со изведување материјални докази предложени од одбраната на обвинетиот Богдан Илиевски денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случувањата на ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Скопје, 04.12.2018 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Сведочењата на дел од ...
| | веќе видена | слични

next