Народен Глас

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, кој деновиве се најде во центарот на вниманието, откако во одредени медиуми се објави веста дека си ја ...
| | веќе видена | слични

Откако ВМРО ДПМНЕ падна од власт, одеднаш баце Миленко почна да размишља глобално, филозофски, му се отворија тоа чакрите во мозокот, и замислете му текна дека ...
| | веќе видена | слични

Му дадоа 10 милиона денара грант на тоа весничето да му врвит, за да си зема платичка уште некоја година, и пак плаче, пак му е малце?!?! Газда е на портал, ...
| | веќе видена | слични

– Само четири од вкупно 77-те компании – апликанти, добитници на средства од првиот повик од Планот за економски раст – трет столб се изјасниле дека во својата ...
| | веќе видена | слични

Прилеп не е единствениот град во Република Македонија, каде новоизбраната локална власт се соочи со празна каса и милионски долгови кон разни доверители и по ...
| | веќе видена | слични

Чомовски во своето гостување на АЛФА ТВ изјави дека Македонија доколку сака да влезе во НАТО и ЕУ, ќе мора да го прифати договорот. Тој нагласи дека ...
| | веќе видена | слични

Денеска со задоволство присуствував во с. Герман, општина Ранковце. Убава и традиционална дружба со граѓаните на голем народен собир со којшто беше одбележан ...
| | веќе видена | слични

КЕНГУРИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА ШО ГО БРАНАТ ИМЕТО ШТО ЌЕ КАЖАТ ЗА ОВА: Македонија е втора во Европа по задолженост на населението, а 41.6% од граѓаните имаат долгови ...
| | веќе видена | слични

Она по што КФЦ се прослави во светот е користењето на патентирани фритези кои пржат под притисок, па пржењето е брзо и темелно и пилешкото е сочно и крефко и ...
| | веќе видена | слични

Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ ќе бидат отворени во Скопје и Тетово на 14 септември годинава. Ова го најави сопственикот на лиценцата Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Канцеларката Ангела Меркел денеска изјави дека територијалниот интегритет на државите на Западен Балкан е „неприкосновен“ , со што, како што е наведено на ...
| | веќе видена | слични

Солза прерасна во копија на Шешељ и на Биљана Плавшиќ па дури и на Тошо Петров, оваа карикатура од жена ги превесла и Бачев и Вилипче во луди конспирации. ...
| | веќе видена | слични

Примислав Димовски, командант на единицата „Алфа“, не бил со службен автомобил на свадба. Во случајот, станува збор за измислен скандал, што се фабрикува во ...
| | веќе видена | слични

Отворањето на ресторани за брза храна – КФЦ (KFC) е инвестиција вредна повеќе од 10 милиони евра, а планирано е да се отворат повеќе ресторани во земјава, со ...
| | веќе видена | слични

Од фотката на порталот ,,Маркукуле” каде е фотографирано и потоа објавено службеното возило на прилепскиот градоначалник Илија Јованоски се прави груба ...
| | веќе видена | слични

43,2 отсто од граѓаните би гласале „за“ на претстојниот референдум, а 22 отсто „против“, покажува анкетата на Институтот за политички истражувања, каде ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 17 години од Охридскиот рамковен договор. Тоа беа моменти на искушение, но покажавме дека сакаме да живееме заедно. Договорот воспостави доверба помеѓу ...
| | веќе видена | слични

next