Народен Глас

Нема краен рок за донесување на Законот за антикорупциска, но очекува тој да биде донесен наскоро, за да може новата антикорупциска комисија да биде избрана ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција – „Македонија-Блокира„ утре со голем народен протест пред Собранието ќе ги спречува уставните измени. „Македонија Блокира„ на денешната прес ...
| | веќе видена | слични

„Амазон“ го надмина „Мајкрософт“ на листата со највредни компании во САД кога превирањата на берзите доведоа до промена на листата на американски корпорации. ...
| | веќе видена | слични

Отворена и лесно комуницира со многу луѓе, но тешко дава влез во нејзиниот приватен живот. Лесно и често се смее, плаче на филмови или во лутина, но никогаш во ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската професорка Гордана Силјановска во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа, во пресрет на утрешната седница за гласање на третата ...
| | веќе видена | слични

Култната сала „Партизан“, местото каде карпошани но и граѓани од другите скопски населби се собираа да спортуваат, сега е разурната, искршена, во делови ...
| | веќе видена | слични

Со молебен за татковината, повардарскиот митрополит Агатангел денеска во велешката црква свети пантелејмон, ја заврши божиќната литургија. Во говор кој повеќе ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и понатаму ќе исклучува пратеници од своите партиски редови доколку позитивно се изјаснат на собраниската седница за уставните измени ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на 1ТВ, Боки 13 си направи свое два часовно интервју малтретирајќи ги гледачите на телевизијата да го гледаат овој ЕГО хорор. Ова е многу лош и ...
| | веќе видена | слични

Полијана Виана е Ултимајт фајт борец од Бразил во категорија до полутешка категорија 52кг која во Рио де Жанеиро била цел на грабеж. Виана пред својот апартман ...
| | веќе видена | слични

Сирот козар, се гордее со неговите деца кои живеат во САД но од друга страна води хајка во Македонија против САД и нивните сојузници и сака да ги снема. Значи ...
| | веќе видена | слични

Третата и последна фаза од имплементацијата на Преспанскиот договор започнува в среда, на 9 јануари кога е закажана седница на Собранието за усвојување на ...
| | веќе видена | слични

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева, покренува тужба против власта за повреда на правото на самоопределување поради Договорот од Преспа. Таа ги ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на последното гласање за уставните промени, партијата на Солза Грчева, „Глас за Македонија“ порача дека наредната влада ќе го поништи преспанскиот ...
| | веќе видена | слични

Десет години беше слеп и за бомбите и за сите мафијашки ујдурми на фамилијата затоа што и он беше на платен список, ама сега квичи како прасе на колење за ...
| | веќе видена | слични

Денеска во хотелот „Кристал Палас“ во Прилеп, Детската Амбасада за Сите Деца во Светот по 13-ти пат организираше Божикен ручек за околу 500 деца од повеќе ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува победа на партијата на претстојните претседателски избори. -Јас лично очекувам една голема победа на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во писмото со честитки по повод празникот Божик – Христово раѓање упатено до сите припадници на православната вероисповед, потсетува дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица, присуствуваа на божествената литургија во црквата Св. Леонтиј, во манастирот во Водоча, Струмица. ,,На Божик, во ...
| | веќе видена | слични

На гасоводната мрежа не е ниту новата зграда за јавна администрација каде се сместени УЈП, Министерството за правда, Катастарот и Одделението за имотно правни ...
| | веќе видена | слични

next