Швајцарија

  во

  Ирански претставник денеска покажа документи, кои според него „го потврдуваат соучесништвото на САД во терористички активности“, пренесоа руски медиуми. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градот Бијен, кој се наоѓа во западниот дел на Швајцарија одлучи да именува улица по славниот и успешен тенисер, Роџер Федерер. Улицата поминува помеѓу ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денешнава прес конференција, како што можете и да претпоставите е посветена на првите 100 дена од мандатот на старо-новата влада на Република Македонија. И ...
  сите 25 | | | веќе видена

  После се што од страна на оваа власт видовме во периодот од изборите на 5 јуни до денес со сигурност можеме да тврдиме дека состојбите во државата ќе продолжат ...
  сите 29 | | | веќе видена