Мун

  во

  Заменик-портпаролот на парламентот на Јужна Кореја се придружи на групата политичари кои ги избричија главите во знак на протест поради изборот на нов министер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Заменик-портпаролот на парламентот на Јужна Кореја се придружи на групата политичари кои ги избричија главите во знак на протест поради изборот на нов министер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хванг Кјо-ан вчеравечер си ја избричи главата пред своите сопартијци и новинарите во знак на револт кон власта. Со овој чин опозицијата протестира против ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на јужнокорејската опозиција е последниот во низата на политичари кој јавно ја избричи главата во знак на протест против тамошната влада, пренесува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Посмртни останки на човек што исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Посмртни останки на човек кој исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Посмртни останки на човек кој исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тело на човек кој во 1997 бил пријавен како исчезнат, е пронајдено со помош на „Гугл мапс“. Посмртните останки се пронајдени во автомобил потопен во вода, кој ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Посмртни останки на човек кој исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Адаптацијата кон климатските промени може да резултира со глобални придобивки од 7,1 трилиони американски долари, според извештајот на Глобалната комисија за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Адаптацијата кон климатските промени може да резултира со глобални придобивки од 7,1 трилиони американски долари, според извештајот на Глобалната комисија за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Адаптацијата кон климатските промени може да резултира со глобални придобивки од 7,1 трилиони американски долари, според извештајот на Глобалната комисија за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Адаптацијата кон климатските промени може да резултира со глобални придобивки од 7,1 трилиони американски долари, според извештајот на Глобалната комисија за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  [freetext] Владите на земјите-членки на Европска Унија ја избраа Кристалина Георгиева од Бугарија за свој кандидат за директорка на Меѓународниот монетарен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си.Одлуката ја донесе по ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Северна Кореја ги прекина сите мировни преговори со Јужна Кореја, а од официјален Пјонгјанг наведоа дека апсолутен виновник за таквата одлука е Сеул. Пјонгјанг ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си. Одлуката ја донесе по ...
  сите 74 | | | веќе видена