Лех

  во

  Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск одговара пред комисија во родната Полска која истражува големи случаи на затајување данок во времето кога бил ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Судот во Варшава го осуди во четвртокот помошникот на поранешниот полски премиер Доналд Туск за негрижа во врска со падот на авионот во 2010 година во Русија ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полските навивачи изминативе неколку дена беа вистински проблем и предизвик за скопските полициски служби, откако пристигнаа пред фудбалскиот натпревар меѓу ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Полските хулигани и создадоа многу проблеми на македонската полиција во изминатите неколку дена во кои престојуваа во Скопје по повод натпреварот помеѓу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Една бајковита приказна сезонава ни доаѓа од Полска. Кога некој ќе ви го спомене полскиот фудбал први клубови кои ви паѓаат на памет сигурно се Легија Варшава, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Документарниот филм „Не кажувај никому“, кој во фокус ја има и разработува темата за сексуална злоупотреба на малолетници од страна на припадници на ...
  | | веќе видена

  „Не кажувај никому“ е насловот на потресниот документарен филм во Полска за случаите на сексуално злоставување на малолетници во Црквата. По неговото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сент Етјен –Монпелје (петок, 20.45 часот) Домаќинот сериозно се наметнува како кандидат за третото место кое води во Лигата на шампионите следната сезона. ...
  сите 7 | | | веќе видена