Лех

  во

  Убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович (53), ги откри поделбите во полското општество кои се поизразени од кога било, уште од падот на ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Илјадници граѓани се собраа на улиците во Варшава под слоганот „Стоп за омразата“, а слични демонстрации против говорот на омраза и насилството се одржаа и во ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Во Лондон и Берлин, илјадници Полјаци излегоа на улиците во нем марш против омразата за да му оддадат почит на опозицискиот градоначалник на Гдањск Павел ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Градоначалникот на полскиот град Гдањск, павел Адамович, кој синоќа е избоден со нож во пределот на срцето и стомакот додека стоел на бина, е во критична ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Градоначалникот на полскиот град Гдањск, павел Адамович, кој синоќа е избоден со нож во пределот на срцето и стомакот додека стоел на бина, е во критична ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамовиќ, кој синоќа е избоден со нож во пределот на срцето и стомакот додека стоел на бина, е во критична ...
  сите 123 | | | веќе видена