ФОТО

  во

  „Павкоманијата“ во соседна Србија се уште трае, иако од победата на Црвена Звезда над Ливерпул со 2:0 помина цела недела. Епицентарот на оваа „павкоманија“ се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фејсбук комуникација помеѓу еден од сведоците за случувањата од 27 април во Собранието е меѓу останатите докази кои денеска се читаат на рочиштето за крвавиот ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Претседателот на Австрија, Александер ван дер Белен денеска оцени дека приказната за европска војска е реакција на несигурност поврзана со политиката на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Британскиот глумец Хју Грант снима нов филм, а на недамнешната промоција спомнал и детали од семејниот живот, кој ретко го експонира. Вечниот шармер, Хју, ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Кој рече дека во вселената нема десерти, пица, подароци и време за забава? Вселената е интересна и необична, а таква е и работата на астронаутите. Тие ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Популарна пицерија од Даблин на своите гости им нуди шанса да уживаат во своето омилено италијанско јадење, но и да ги наполнат џебовите – иако тоа не е лесно. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новото истражување објавено минатиот месец во списанието BMJ покажува дека нема доволно докази дека лековите со антихистаминици помагаат кај затнат нос, а кога ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новото истражување објавено минатиот месец во списанието BMJ покажува дека нема доволно докази дека лековите со антихистаминици помагаат кај затнат нос, а кога ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Победа против Лихтенштајн и потврдување на првото место во групата. Тоа е мисијата која македонската фудбалска репрезентација утревечер треба успешно да ја ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Албумите на Џенифер Лопез се продаваат во платинести тиражи, а концерти одржува ширум светот, но веројатно никогаш, полесно, не заработила 3. милиони долари, ...
  сите 24 | | | веќе видена