ФОТО

  во

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјави дека Русија не е против новото име на Македонија, туку во прашање е легитимитетот на процесот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во Италија се појавија шпекулации кои нашиот репрезентативец го „преселија“ во Рим, каде големите градски ривали наводно имаат голем интерес за да се засилат ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сведок на судењето на Хоакин „Ел Чапо“ Гузман изјави дека обвинетиот мексикански нарко бос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Жителите на Лондон, кои ги користат услугите на Uber, ќе мора да платат дополнителни 0,19 долари по километар, поради новиот план на компанијата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шпанската ракометна репрезентација на вчерашниот тренинг на кој се подготвуваше за дуелот со нашата репрезентација имаше интересна посета. Пред шпанските ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, утрово во Европскиот парламент порача дека е прерано да се проценат последиците од синоќешното ...
  сите 414 | | | веќе видена