ФОТО

  во

  Ештон Качер со својата Тесла удри во 19-годишниот Лео Маренги, па се фотографираше со него. Момчето се возело со својот скутер, кога актерот налетал на него и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Пред две и пол години, кога ми беа пресадени бели дробови почна мојот втор живот. Денот на операцијата го славам како мој втор роденден. Сега можам да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Гужвите, нервозите и расправиите се секојдневна слика во најголемиот здравствен комплекс во државата. Денеска, како и секој претходен ден е хаос во скопскиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Под мотото „Во град без автомобил“ денеска се одржа големо велосипедско дефиле низ скопските сообраќајници. Велосипедското дефиле на кое се приклучија неколку ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Првиот човек на „Старата Дама", Андреа Ањели се огласи по контроверзниот црвен картон кој го заработи Кристијано Роналдо и да му даде силна поддршка на ЦР7.Топ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа. Стеван и Наташа живеа заедно веќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли на Твитер се пофали дека вкусил ајвар во кафулето на Амбасадата на САД во Скопје. Дека овој македонски специјалитет ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На Кристина Кариагина, Русинка која боледува од анорексија, лекарот без трошка емоција и рекол дека изгледа толку страшно што може да глуми во хорор филм. Таа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европската унија и Велика Британија би требало една кон друга да се однесуваат како два вљубени ежа, кои не сакаат меѓусебно да се повредат, изјави ...
  сите 112 | | | веќе видена