ФОТО

  во

  Јапонска брачна двојка која се занимава со одгледување бонсаи стебла, упати емотивен повик кон крадците откако минатиот месец откри дека им се украдени седум ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија донесе одлука денес и утре да бидат денови на жалост. Согласно со одлуката на Владата 14 и 15 февруари ќе бидат денови на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Неодамнешно дигитално помрачување во Тонга, предизвикано од оштетувањето на подводните кабли, придонесе да ја сфатиме важноста на потопените системи од кои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од 30 милиони луѓе низ целиот свет имаат оштетување на говорот и се соочуваат со тешкотии кога станува збор за комуникација со луѓе што не го знаат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Се очекува илјадници ученици да излезат на улиците за да се предизвика принудна акција за политиките поврзани со климатските промени. Учениците и студентите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вечерва Реал Мадрид го победи Ајакс на гостувањето во Амстердам со 1:2. „Кралевите“ ја оправдаа фаворитската улога на оваа средба, меѓутоа воопшто не им одеше ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Во турската серија „Бескрајна љубов“ или „Карасевда“ малечкото бебенце Дениз кое е ќеркичка на Нихан и Кемал ги освои гледачите на оваа љубовна приказна. Како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Водителката Јована Јоксимовиќ конечно одлучи да им стави крај на спекулациите дека близначките Ана и Срна ги добила со Жељко Јоксимовиќ по пат на вештачко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  28-годишна девојка која одржува предавања на Универзитетот за наука и технологија во Таијуан стана позната по социјалните мрежи откако фотографија од едно од ...
  | | веќе видена

  Огромен број на граѓани синоќа ја контактирале редакцијата на колегите од ТВ21, со цел како што велат, да помогнат во овие тешки времиња за семејствата на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Голем број на граѓани денеска ја контактираа редакцијата на ТВ21 за тоа каде може да се сместат роднините на повредените патници од автобусот кој вчера се ...
  сите 38 | | | веќе видена