ФОТО

  во

  Сидни Ајело, девојка која го преживеала масакрот на Денот на вљубените во 2018 година во средното училиште Паркленд на Флорида, минатата недела си го одзела ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Меѓу 1.500-те навивачи на Хрватска за време на квалификацискиот меч помеѓу Унгарија и Хрватска вчеравечер во Будимпешта беше и претседателката на Хрватска ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Целото тело му е истетовирано, постојано танцува, има повеќе од 450 милиони евра на сметката, а покрај себе секогаш убава жена. Која е новата девојка на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дваесет и тригодишниот Исмаил и 26-годишната Нина биле уапсени во Германија поради злоставување на своето шестнеделно бебе. Како што наведуваат медиумите, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на ...
  сите 34 | | | веќе видена

   5-годишната Норт Вест сака да ги следи стапките на нејзината мајка, па често може да ги забележиме во слични аутфити. Пред 1 недела на концертот на Канје, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ продолжија со теренските посети низ државата каде што со непосредни средби разговараа за реалните проблеми со кои се соочуваат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Седумнаесет средношколци со попреченост од Скопје оваа учебна година за прв пат добија образовни асистенти, кои им помагаат во учењето додека се на училиште. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пилешкото месо е вкусно и се прави во различни комбинации, а има трик како да биде сочно и вкусно. Се премачкува со лимонов сок пред да се пржи. Верувајте ќе ...
  сите 101 | | | веќе видена