ФОТО

  во

  Фудбалот е најчесто поврзан со машкиот род, а фудбалерите се најголемите ѕвезди во рамките на спортот, па така често пати се занемарува фактот дека дел од овој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Слаби снежни врнежи утрово се регистрирани на врвот Попова Шапка на Шар Планина. Фотографиите објавени на фан станата на Конак, на Facebook покажуваат дека ...
  сите 143 | | | веќе видена

  По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
  сите 212 | | | веќе видена

   Секоја сезона си има по еден препознатлив и впечатлив принт кој го гледаме каде и да се завртиме. Оваа есен/зима сезона тоа дефинитивно е змискиот принт. Го ...
  сите 9 | | | веќе видена

   „Алјаска е руска Америка, која ќе ве изненади со високиот стандард. Луѓето се релаксирани и имаат одлични плати. Нивните ноќни клубови се во дрвени идилични ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Под мотото „Време е за чист воздух", денеска скопјани ќе одржат собир пред Инспекторатот на Град Скопје. Според граѓаните кои се организираа преку социјалните ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Урмите се екстра извор на магнезиум кои имаат против воспалителни својства и можат да олеснат отоци. Понатаму, магнезиумот кој се наоѓа во урмите исто така ...
  сите 10 | | | веќе видена