ФОТО

  во

  По извршената ждрепка во Лигата на шампионите, еден час подоцна во Нион се одржа и извлекувањето во Лига Европа, натпреварување чија завршница оваа сезона ќе ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Голем број полицајци и демонстранти беа повредени, а десетици цивили беа уапсени првата вечер, откако илјадници луѓе дојдоа во центарот на Белград и се обидоа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фолк пејачката Сузана Гавазова важи за една од најатрактивните и најпровокативните македонски пејачки. Гавазова по неколкугодишен живот во Шведска, се врати да ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Центарот за генетско инженерство и биотехнологија „Ѓорѓи Ефремов“ при МАНУ, под водство на професорот на Фармацевтскиот факултет во Скопје доктор Александар ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска започнаа тренинзите на автодромот во Шпилберг во пресрет на втората трка од календарот која ќе се вози во Австрија, а оттаму ни пристигна и официјална ...
  сите 91 | | | веќе видена

   Ема во текот на бременоста константно се чувствувала гладна и тоа се одразило на нејзиниот изглед, но сега таа е посекси од кога било. Ема Стафорд (23) во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Дан Билзериан, милионерот познат во јавноста по провокативните фотографии што ги објавува на својот инстаграм профил, пристигна на Јадранот. Тој, кој исто така ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Неексплодирани гранати од Првата и Втората светска војна вчера беа уништени на Армискиот полигон Криволак од страна на пиротехничарите од Дирекцијата за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Како што беше предвидено, денеска точно напладне во Нион започна мини церемонијата за четвртфиналната ждрепка во Лигата на шампионите, или по ново, фајнал-ејт ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Инфлуенсерка со српско потекло тренирала дури и во салата за породување за да остане во форма Оваа фитнес мајка не престанала да вежба за време на бременоста, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  ОВР Струга поднесе кривична пријава против 43-годишниот М.К. и 32-годишниот Б.П., двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Вереницата на еден од најдобрите и најплатените фудбалери во светот ужива во придобивките од сончевото време за сите пари.Прекрасната Георгина Родригезпритоа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  И, што е, на крајот на краиштата, феминизмот? Ова прашање честопати им се упатува на феминистките, како да постои конкретна дефиниција, која во едноставна ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Да се игра оро како човек, вирусот го снема – тој е прогласен за мртов“ – пишува на покана за свадба која е поставена во центарот на Тетово, од страна на ...
  сите 39 | | | веќе видена