ФОТО

  во

  На поранешниот долгогодишен менаџер на Арсенал, Арсен Венгер не му се допаѓа правецот во кој се движи модерниот фудбал, поточно одземањето на моќта на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Американецот од Милвоки направил тетоважа, не затоа што е фора туку за да добро се пошегува на сметка на луѓето кои не се откажуваат да даваат длабок смисла на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во политиката и во националните прашања нема место за „ненадејна нетрпеливост” и брзање да се затвори еден проблем, кој ако се третира на погрешен начин, може ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Снегот предизвика хаос на регионалниот пат Гостивар – Маврово – Дебар каде сообраќајот попладнево се одвива отежнато. Патници што попладнево возеле на оваа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Слаб снег попладнево провејува во Маврово, на планинскиот превој Стража и на Попова Шапка, но не се задржува на коловозот, информираат од јавното претпријатие ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Од холот на големата сала на Општина Штип, кадешто се наоѓа постојаната поставка на слики на сите досегашни штипски претседатели, градоначалници и претседатели ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Навивачот на Јувентус, Марио Серафини почина вчера во 77-та година од животот, а неговиот погреб ќе се одржи во сабота. Како што е вообичаено некролозите за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Стартуваше автомобилската трка „Скопје круг ноември 2018“ „Скопје круг ноември 2018“ официјалното отворање беше од 11 часот, трката од 12 часот стартуваше. Ова ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Навивачот на Јувентус, Марио Серафини почина вчера во 77-та година од животот, а неговиот погреб ќе се одржи во сабота. Како што е вообичаено некролозите за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холандскиот фудбалер Џонатан де Гузман во интервју за холандскиот „Де Фолтскрант“ открива дека животот во тимот на Наполи му бил вистински пекол, обвинувајќи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Во сабота не е актуелно само „битолското корзо“, со првиот снег се расшетале и срните и еленчињата, некои дење, а некои ноќе“. Вака од Националниот парк ...
  сите 27 | | | веќе видена