ФОТО

  во

  Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска е на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапува во многу градови низ „ветената земја“. Пеејќи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Утринава зелените пазари ставија катанци на пазарите и отидоа да протестираат против новиот закон кој им го наметна власта и кој стапи од први јануари ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Играчите на Манчестер јунајтед сакаат сегашниот тренер Оле Гунар Солскјер да остане во тимот и следната сезона. Пред доаѓањето во МЈ, Солскјер работеше во ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Алмеда Ерел се одлучила да се венча со 54 години помладо момче, коe има 20 години. Тој се нарекува Гери Хардвик, а тие двајца се запознале во 2016 година на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бројните придобивки од црвеното вино и темното чоколадо се верува дека се резултат од присуството на природната хемикалија наречена ресвератрол. Ресвератролот ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Температурите се спуштија до точка на смрзнување во Њујорк, но Ирина Шајк реши да прошета низ Централ Парк со својата ќеркичка Леа и мајка си. 33-годишната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бројните придобивки од црвеното вино и темното чоколадо се верува дека се резултат од присуството на природната хемикалија наречена ресвератрол. Ресвератролот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска е на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапува во многу градови низ „ветената земја“. Така, ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Кинескиот град Хангжоу со помош на вештачка интелигенција ќе го решава проблемот со сообраќајниот метеж, пишува CNN Business Станува збор за ...
  сите 17 | | | веќе видена