Европскиот

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати честитка до Манфред Вебер, кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа имаше средба со делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората, и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во медиумскиот простор малку се знае за ромската популација, додека почесто се присутни стереотипите. Забележано е кршење на основните права на Ромите преку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Развојот на спортското образование, на физичката култура истовремено значи развој на сите оние високоетички принципи и позитивни вредности неопходни при ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бриселскиот дијалог очигледно е мртов, но „актерите“ не смеат да се тргнат од сцената и играат на картата на „кукупување време“, смета основачот на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на 22. Европски форум кој се одржува во Виена на тема ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Развојот на медијацијата ќе ја подобри и сликата на Република Македонија во европскиот извештај за напредок во областа на алтернативното решавање на споровите, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Развојот на медијацијата ќе ја подобри и сликата на Република Македонија во европскиот извештај за напредок во областа на алтернативното решавање на споровите, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа имаше средба со делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа имаше средба со делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората, и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, беше дел од меѓународната конференција на тема: „Лажни вести или вистински тролови“, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, синоќа прими делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му испрати писмо на Манфред Вебер, Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на Групата на ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Бриселскиот дијалог очигледно е мртов, но „актерите“ не смеат да се тргнат од сцената и играат на картата на „кукупување време“, смета основачот на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во медиумскиот простор малку се знае за ромската популација, додека почесто се присутни стереотипите. Забележано е кршење на основните права на Ромите преку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, синоќа прими делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
  сите 227 | | | веќе видена