Европскиот

  во

  Заменик-министерот Лазовски на отворање на „Матера – Европски град на културата 2019″ Заменик-министерот за култура Владимир Лазовски од 18 до 21 јануари ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Делегацијата на Собранието на Република Македонија ќе земе учество на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која се одржува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Делегацијата на Собранието на Република Македонија ќе земе учество на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која се одржува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Делегацијата на Собранието на Република Македонија ќе земе учество на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која се одржува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Делегацијата на Собранието на Република Македонија ќе земе учество на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која се одржува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Делегацијата на Собранието на Република Македонија ќе земе учество на зимската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која се одржува ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Борбата да почне европскиот пат е многу поважна, ние сме во една фаза каде апсолутно е оправдан интересот на јавноста за имиња и кандидати. СДСМ е една голема ...
  сите 86 | | | веќе видена

  И најжестоките противници на ова историски помирување во догледно време, како што ќе се гледаат резултатите од ова историско приближување ќе го оправдаат овој ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за култура Владимир Лазовски од 18 до 21 јануари присуствува на церемонијата на отворање на Европскиот град на културата за 2019 година во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Димитров: И најжестоките противници на Договорот еден ден ќе го оправдаат овој чекор – И најжестоките противници на ова историски помирување во догледно време, ...
  сите 86 | | | веќе видена

  И најжестоките противници на ова историски помирување во догледно време, како што ќе се гледаат резултатите од ова историско приближување ќе го оправдаат овој ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонската федерација на воздухопловните спортови бара воздухопловното моделарство да биде внесено во категоријата спортови и спортисти во Македонија. Според ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Задоволство нема, но нема ниту разочарување. Ова е генералниот заклучок во таборот на ракометната репрезентација на Македонија по седумте настапи на СП во ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Реал Мадрид во последно време се предодреди да купува млади фудбалери кои во иднина можат да му донесат големи успеси на клубот, па иако овој проект не наидува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тој во денеска објавеното интервју за грчкиот весник „Авги“ го обвини лидерот на најголемата опозициска партија Нова демократија, Киријакос Мицотакис поради ...
  сите 207 | | | веќе видена