Европскиот

  во

  Претставува вистинска чест присуството на нашите меѓународни пријатели и добронамерници, чија поддршка во овој период е недвосмислена и претставува важен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска во просториите на Владата на Република Македонија, оствари средба со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со делегација од Европскиот совет за надворешни односи предводена од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Благодарение на одличните настапи на евро-сцената изминативе години, а особено оваа година, тетовскиот клуб Шкендија, на последната ранг листа на УЕФА е ...
  сите 67 | | | веќе видена

  На еврокомесарот Јоханес Хан не му се допаѓа името Поранешна Југословенска Република Македонија. Тој би сакал земјата да ја нарекува Северна Македонија, но за ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Денес Полска ги користи неограничените можности што ги нуди ЕУ, објави  на својот „Твитер“ профил претседателот на Европскиот совет Доналд Туск кој преку видео ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите фудбалери на светот Антоан Гризман упати критики на сметка на ФИФА, бидејќи не се најде во потесниот круг во изборот за играч на годината и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бев во посета на домашната инвестиција Подгорка, вредна 5.5 милиони евра, чија фабрика е сѐ уште во изградба. Подгорка е успешна домашна приказна, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На 30 септември имате единствена можност да ја определите својата иднина. Тоа е можност што се нуди еднаш во животот. Одлуката ќе има влијание врз граѓаните, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Европската Унија деновиве призна дека големите светски брендови произведуваат производи со различен квалитет, во зависност дали тој е наменет за земјите членки ...
  сите 11 | | | веќе видена