Европскиот

  во

  Нивото на реформи е катастрофално ниско и во Македонија и во Албанија. Ова е генералниот заклучок на потпретседателот на ВМРо-ДПМНЕ Александар Николоски, кој ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Одлуката на Советот на министри на ЕУ да не даде датум за почеток на пристапните преговори со Македонија покажала оти залудни биле сите отстапки што владата на ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Не само што не стагнираат со реформи, туку одат надолу и цвета корупција а економијата тоне и е логично да размислат на нова методологија. Да ја потсетам ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Откако денеска немаше одлука за преговори од Луксембург, ќе се чека одлуката во Брисел за преговори со ЕУ. Во четврток и петок во Брисел лидерите на земјите ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Премиерот останува оптимист во пресрет на одлуката на европскиот совет на крајот од оваа недела. Според него, Македонија направила најмногу од сите земји ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Европскиот совет и премиер на Белгија Херман ван Ромпеј денеска од Белград порача дека клучот на просперитетот не се наоѓа ниту во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еврокомесарот Јоханес Хан изрази разочарување и им се извини на граѓаните на Македонија и на Албанија, затоа што нема одлука за отворање на преговорите. „Не е ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Полн и тежок ден, рандеву без никаков резултат, беа описите за состанокот на Советот за општи работи на ЕУ кои на прес конференцијата по него ги кажаа ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во рамките на својата посета во Брисел успеал да се сретне со Дејвид Мекалистер од ЦДУ (Претседател на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, кој присуствуваше на политичкото Собрание на Европската народна партија (EPP), на средбите што ги имал ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Нивото на реформи е катастрофално ниско и во Македонија и во Албанија. Ова е генералниот заклучок на потпретседателот на ВМРо-ДПМНЕ Александар Николоски, кој ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ваши екселенции, Ние, група македонски интелектуалци, јавно го изразуваме нашиот протест поради барањата и ултиматумите во Декларацијата на Собранието на ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вели дека до крај останува оптимист оти земјава ќе добие датум за почнување преговори со Европската унија и дека без оглед какви ќе бидат ...
  сите 980 | | | веќе видена

  Не само што не стагнираат со реформи, туку одат надолу и цвета корупција а економијата тоне и е логично да размислат на нова методологија. Да ја потсетам ...
  сите 86 | | | веќе видена

  На 14 и 15 Октомври Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, присуствуваше на Политичкото Собрание на Европската народна партија (EPP). Во текот ...
  сите 16 | | | веќе видена