Европскиот

  во

  Минатата есен, заменик претседателот на Европскиот парламент, испратил прашања до Европската комисија за зајакнувањето на инвестициите во двете земји, тогаш, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во рамки на објаснувачкиот скрининг за Поглавје 18 – Статистика во Луксембург, делегација предводена од Посебниот советник за евроатлантски интеграции на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во рамки на објаснувачкиот скрининг за Поглавје 18 – Статистика во Луксембург, делегација предводена од Посебниот советник за евроатлантски интеграции на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Минатата есен, заменик претседателот на Европскиот парламент, испратил прашања до Европската комисија за зајакнувањето на инвестициите во двете земји, тогаш, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Италијанскиот премиер Џузепе Конте во обраќање пред Европскиот парламент во Стразбур ја критикуваше „неспособност на ЕУ да најде решенија“ за миграциските и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е пример за помирување и можност за зајакнување на добрососедските односи, пишува еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан во писмениот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во рамки на објаснувачкиот скрининг за Поглавје 18 – Статистика во Луксембург, делегација предводена од Посебниот советник за евроатлантски интеграции на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор е доказ дека ЕУ сѐ уште е мировен проект, истакна Претседателот на Европскиот суд на правдата Коен Ленартс, кој оствари средба со главниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Два интересни дуели ќе понуди осминафиналето во Лигата на шампионите, во Амстердам и на Вембли во Лондон се очекуваат голови и ефикасни дуели на Ајакс и Реал, ...
  сите 110 | | | веќе видена