Европскиот

  во

  Македонија в четврток го започнува скрининг процесот за пристапување во Европската унија. Во Европската комисија во Брисел в четврток заминува 40 члена ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Хрватската претседателка, Колинда Грабар – Китаровиќ во обраќање кон македонскиот народ пред референдумот на 30 септември порача дека Македонија припаѓа во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонија в четврток го започнува скрининг процесот за пристапување во Европската унија. Во Европската комисија во Брисел в четврток заминува 40 члена ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Македонија в четврток го започнува скрининг процесот за пристапување во Европската унија. Во Европската комисија во Брисел в четврток заминува 40 члена ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли смета дека одлуката што македонските граѓани треба да ја донесат на референдум е многу важна и затоа се надева ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Заради зачестените обвинувања од страна на бранителите на обвинетите во предметот поврзан со настаните од 27 – ми април во Собранието, дека судот не им ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Овие месеци се пишува историја, а јас Христијан Мицкоски, заедно со огромното мнозинство од народот, со разум, мудрост, но и со срце, не сум на страната на ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Душан Борковиќ е еден од претендентите за титулата во европскиот ТЦР шампионат каде настапуваат и нашите Игор Стефановски и Виктор Давидовски, но шансите за ...
  сите 10 | | | веќе видена