Европскиот

  во

  Македонските возачи во ТЦР европскиот шампионат, Игор Стефановски и Виктор Давидовски може да бидат задоволни од постигнатото викендов во Монца. Иџе денеска ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Наместо да рече дека договорот е штетен, дека со договорот се губи идентитетот, се губи името Македонија и дека не е заштитена националноста, претседателот на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Во организација на Градот Скопје и Државниот завод за индустриска сопственост се одржа конференција на тема "Месец на индустриска сопственост", на која се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ,,Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На 20-21 септември во Собранието на Република Македонија се одржа Регионалната младинска конференција на парламентите и младинските организации на земјите од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ,,Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На 30 септември да се потврдиме како генерација со историска одговорност и како горди Македонци да влеземе низ портите на НАТО и ЕУ (Прилеп, 22 септември) – ...
  | | веќе видена | слични

  Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Да пренесам поздрави од потпретседателот на САД, Пенс, пренесени и од претседателот Трамп и поддршка за лидерството што го покажавме, за референдумот, за ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Европскиот шампион Реал Мадрид освои три нови бода во шпанската Примера, но до истите дојде многу потешко од очекувањата на средбата против Еспањол. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот на Република Македонија го изгубил осетот – кога го тапкаат по рамо, а кога самиот посакува да е така. Точно е дека меѓународната заедница со сајли ...
  сите 88 | | | веќе видена

  ,,Од Вашингтон дојдов во Богданци. Добивме поддршка и од претседателот Трамп, за покажаното лидерство, за градењето пријателство, за односот фокусиран кон ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Остана ли ронка разум на Илинденска 2? Го слушна ли некој во Владата Макрон што ѝ порачува на македонската јавност? Пораките на францускиот претседател Емануел ...
  сите 70 | | | веќе видена