Вработените на „Трансмет” на протести пред СЈО поради процесот против Кочан

Вработените во „Трансмет“ и денеска организираа протест како незадовоство од одлуката на апелациониот суд кој го потврди притворот за бизнисменот и сопственик на фирмата Сеад Кочан. Денеска, намето пред Апелациониот суд, протестот беше пред Специјалното јавно обвинителство кое го отвори предметот „Труст“ во кој Кочан е првоосомничен. вработените ја блокираа улицата пред СЈО со камиони на ...

⇐ Daily24 Вести ⇒