Спортски

Во што се претвора фудбалот…После ова може да си го поставиме прашањете – има ли граница!? Навистина вакви работи е тешко да се коментираат, но она што се ...
сите 25 | | | веќе видена

„Росонерите“ се соочуваат со проблеми пред еден од најтешките натпревари во сезоната. Големи проблеми за Џенаро Гатузо. Ремито со Бетис вчера и не е тоа што ...
сите 74 | | | веќе видена

Осман Дембеле како упорно да сака да биде во центарот на вниманието поради работи кои немаат врска со теренот и фудбалот. Фудбалерот на Барселона вчера не се ...
сите 19 | | | веќе видена

Легендарниот напаѓач на Челзи, Дидиер Дрогба стави крај на кариерата. Дрогба на почетокот на оваа година најави дека по завршувањето на сезоната ќе се ...
сите 25 | | | веќе видена

Oва и тоа како би можело да влијае на текот на првенството. За брутална тепачка, следат брутални казни! Токму со оваа мисла се водеше Фудбалскиот сојуз на ...
сите 23 | | | веќе видена

Oливие Жиру вчера во Лигата на Европа против БАТЕ Борисов го постигна првиот гол после долга пауза. Францускиот напаѓач од редовите на Челзи вчера погоди после ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонија оваа година учествува на Светското првенство во „Кантер Страјк ГО“ (CounterStrike Global Offensivе). Светското првенство се одржува во Тајван, а ...
сите 7 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед со голем пресврт во финишот во средата стигна до победа против Јувентус во Торино од 1:2. После натпреварот Жозе Мурињо ги разбесни фановите ...
сите 110 | | | веќе видена

Напаѓачот на Арсенал Дани Велбек во вчерашниот натпревар во Лигата на Европа претрпе тешка повреда и за жал веројатно го очекува подолга пауза (тука). Во тие ...
сите 14 | | | веќе видена

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа четири натпревари, а секако најголемо изненадување е поразот на шампиониот Голден Стејт. Шампионскиот тим на Голден ...
сите 99 | | | веќе видена

Хрватски Динамо Загреб вчера ја победи Спартак Трнава со 3:1 и за прв пат после 49 години ќе игра во нокаут фаза во едно европско натпреварување. После важната ...
сите 34 | | | веќе видена

Навивачите на Црвена Звезда и понатаму се во еуфорија после големата победа над европскиот вицешампион Ливерпул. Звезда во вторникот го победи Ливерпул со 2:0, ...
сите 62 | | | веќе видена

Ако некој е компетентен да зборува за Алексис Санчез, тогаш тоа е Арсен Венгер под чие водство Чилеанецот прикажуваше најдобри настапи во кариерата. Санчез во ...
сите 46 | | | веќе видена

next