Спортски

Младиот голман на Вардар, Марко Кизиќ и денес против Кјелзе покажа дека тренерот Едуард Кокшаров треба да му дава шанса. Кизиќ доби неколку минути во финишот ...
сите 129 | | | веќе видена

Икер Касиљас имаше интересна објава на својот Твитер профил. Поранешниот голман на Реал Мадрид кој сега е член на Порто, го прокоментира настанот кој наскоро ...
сите 56 | | | веќе видена

Вечерва од 20:45 часот Македонија на гостински терен ќе игра против Австрија. На Австријците им е потребен само бод во преостанатите два натпревари со нас и со ...
сите 88 | | | веќе видена

Супеталентираниот играч за врска се најде на радарот на шпанските гиганти. Се повеќе се пишува за младиот фудбалер на Бреша, Сандро Тонали кој важи за еден од ...
сите 42 | | | веќе видена

Емисијата „Вамос“ на телевизијата „Мовистар“ ексклузивно објави, а пренесуваа и останатите шпански медиуми – Атлетико Мадрид во јануари ќе тргне по Иван ...
сите 76 | | | веќе видена

Таткото на италијанскиот фудбалер Моис Кин смета дека неговиот син направил голема грешка со трансферот во Евертон и се надева дека таа грешка наскоро ќе биде ...
сите 10 | | | веќе видена

Она што го правеше во Торино Бепе Марота го продолжува во Интер, тоа е неговиот рецепт за успех. Јувентус во изминатата деценија доведе голем број играчи без ...
сите 12 | | | веќе видена

Ливерпул знае колку им значи Клоп и „црвените“ ќе направат се за Германецот да се чуствува пријатно и да остане што подолго. Од Островотни пристигнува ...
сите 36 | | | веќе видена

Во предпоследното коло од Групата Г во квалификациите за пласман на ЕУРО 2020, Македонија гостува кај Австрија. Поразот од Австрија со 1:4 во Скопје беше еден ...
сите 88 | | | веќе видена

И покрај тоа што кон крајот на септември со отворено писмо демантираше дека сака да го купи Милан сопственикот на луксузниот моден бренд Луи Витон, Бернард ...
сите 7 | | | веќе видена

Унгарците вчера го отворија нинвиот најска објект „Пушкаш Арената“ во која беа вложени 600 милиони евра. Идното лето на овој стадион ќе се играат натпревари од ...
сите 12 | | | веќе видена

next