Спортски

Јувентус тековната сезона ја започна со два нови голмани, Буфон по 17 години го напушти клубот, а го замени дуото Шчезни-Перин. Полјакот е прва опција, но и ...
сите 5 | | | веќе видена

Францускиот фудбалер Сами Насри ќе тренира со Вест Хем со цел да се избори за договор со овој клуб. Насри требаше да помине лекарски прегледи во Лондон бидејќи ...
сите 30 | | | веќе видена

Постои реална можност Челзи да добие тешка казна од ФИФА така што ќе му биде наложено на клубот трансферно ембарго за цели две години, пренесуваат англиските ...
сите 18 | | | веќе видена

Човекот кој неодамна стави крај на фудбалската кариера, Рафаел Ван Дер Варт одлучи за медиумите да ја отвори душатаи да открие некои детали од својата кариера. ...
сите 9 | | | веќе видена

И кога нема да одигра спектакуларен натпревар новиот миленик на Далас, Лука Дончиќ ја воодушевува американската јавност. Дончиќ во рекордната победа на Далас ...
сите 14 | | | веќе видена

Mладото иранско момче Амир Мохамед Алламех (10) ги воодушеви италијанските медиуми со своите видеа во кои е одличен со топка во дресот на напаѓачот на „старата ...
сите 3 | | | веќе видена

„Росонерите“ се во проблеми поради повреди на фудбалерите, а таа ситуација ја искористи човекот кој беше многу оспоруван. Повредите на играчите од средниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради информациите до кој дојде „Фудбал Ликс“ Челзи овие денови се наоѓа на насловните страници. Имено, вчера беше објавена ситуацијата со Н’Голо Канте и ...
сите 7 | | | веќе видена

„Maрка“ пренесува ексклузива – Диего Симеоне е на чекор од потпишување нов договор со Атлетико! Доколку некој очекуваше Чоло да го напушти Мадрид, очигледно се ...
сите 23 | | | веќе видена

next