Спортски

Кристијано Роналдо вчера ги постигна првите голови за Јувентус во Серија А. Португалецот не се запиша во листата на стрелци на првите три натпревари, но синоќа ...
сите 103 | | | веќе видена

Бразилскиот крилен фудбалер Даглас Коста вчера го шокира фудбалскиот свет откако пред крајот на натпреварот против Сасуоло го плукна противничкиот играч поради ...
сите 47 | | | веќе видена

Македонските интернационалци, Елиф Елмас и Александар Трајковски вечерва одиграа одлични натпревари за своите клубови. Елиф Елмас како резервист влезе во игра ...
сите 39 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо со денешните погодоци доби место помеѓу најголемите. Чекаше Роналдо се до четвртиот натпревар за да го постигне првиот гол во дресот на ...
сите 103 | | | веќе видена

Денес во рамките од петото коло во македонската прва лига се одиграа пет натпревари. Актуелниот шампион Шкендија одигра натпревар со дури осум погодоци и ...
сите 55 | | | веќе видена

Денес Јувентус запиша победа во натпреварот против Сасуоло од 2:1, двата гола на натпреварот беа дело на Кристиано Роналдо, што секако посебно ги радува ...
сите 47 | | | веќе видена

Бранителот на титулата во Серија А, Сасуоло денес од 15:00 часот се сретна со најпријатното изненадување оваа сезона, Сасуоло. Јувентус ја оправда фаворитската ...
сите 103 | | | веќе видена

На денешната трка за Големата награда на Сингапур лидерот, Луис Хамилтон стигна до нова победа и така се зацврсти на првата позиција во шампионатот. Британецот ...
сите 87 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо конечно стигна до својот прв гол во Серија А. Португалецот после трансферот од Реал Мадрид беше без погодок во првите три кола, а денес ...
сите 103 | | | веќе видена

Јувентус и Сасуоло денес се сретнаа во рамките од четвртото коло во италијанската Серија, а ова е дуел на двете непоразени екипи во Серија А. На оваа средба на ...
сите 31 | | | веќе видена

Mладиот Бразилец повторно ја покажа својата бразилска магија за младинскиот тим на Реал Мадрид. Сите фудбалски познавачи му предвидуваат фантастична кариера, ...
сите 38 | | | веќе видена

Навивачите веруваат во тимот на Милан оваасезона кој го предводи клупската легенда Џенаро Гатузо. Вчера заврши кампањата на Милан за продажба и обвновуваање на ...
сите 20 | | | веќе видена

Екипите на Рома и Киево со натпреварот од 12:30 ја отворија неделната програма во италијанската Серија А. Избраниците на Еусебио Ди Франческо иако имаа ...
сите 24 | | | веќе видена

next