Спортски

Aргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин скоро сигурно после само половина година ќе го напушти Милан и кариерата ќе ја продолжи во дресот на лондонски Челзи. ...
сите 67 | | | веќе видена

Арпад Штербик повторно ќе ја спасува ситуацијата во репрезентацијата на Шпанија! Штербик и официјално ќе го замени повредениот Родриго Коралес кој го завршува ...
сите 20 | | | веќе видена

Maкедонската репрезентација денес откако не успеа да се пласира во втората фаза го започнува разигрувањето од 13-тата до 16-тата позиција. Противник на ...
сите 6 | | | веќе видена

Белгиецот, Мичу Батчуаи се врати во Челзи откако Валенсија одлучи да ја прекине позајмицата. Батчуаи во Валенсија пристигна пред почетокот на сезоната како ...
сите 13 | | | веќе видена

Одекна првата бомба во македонското фудбалско првенство. Поранешниот македонски репрезентативец, Агим Ибрами и официјално се врати во Шкендија после цели 12 ...
сите 32 | | | веќе видена

Еден од најголемите тенисери во историјата и сигурно еден од најпознатите спортисти на денешницата се соочи со интересен „проблем“ на Австралија Опен. Имено, ...
сите 108 | | | веќе видена

Српскиот репрезентативец Душко Тошиќ во моментов не доживува добри моменти надвор од теренот, поради скандалот со неговата сопруга Јелена Карлеуша. Меѓутоа, на ...
сите 216 | | | веќе видена

Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо. Фантастичниот кошаркат на Далас прави ...
сите 18 | | | веќе видена

Тимот на Барселона нема да биде исфрлен од Купот на Шпанија, барем засега, пренесуваат шпанските медиуми. Имено, на состакот кој го одржа денес Дисциплинската ...
сите 47 | | | веќе видена

Прославениот пензиониран тенисер зборуваше за Роџер Федер како најдобар спортист во историјата на тенисот. Џон Мекинро во интервју за „Тенис ТВ“ со пофални ...
сите 108 | | | веќе видена

next