Спортски

Реал Мадрид ја продолжи серијата на добри резултати и денес освои важни три бода на гостувањето кај Алавес. (1:2) Во првото полувреме иако „кралевите“ ја имаа ...
сите 69 | | | веќе видена

Младиот Словенец Лука Дончиќ запиша дури 42 поена збогатени со 11 асистенции и 9 скокови во победата на Далас Маверикс на гости кај Феникс Санс. Дончиќ имаше ...
сите 27 | | | веќе видена

Легендарниот ракометен тренер, Веселин Вујовиќ неодамна доби отказ од селекторската позиција во Словенија и тоа на големо изненадување пред почетокот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес Синиша Михајловиќ после четири месеци битка за опасната болест се појави на пресконференција. Покрај многуте теми, Михајловиќ зборуваше и за можноста ...
сите 59 | | | веќе видена

Најочекуваниот фудбалски натпревар, популарното Ел Класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид еднаш беше одложено, но на три недели пред почетокот никој не се ...
сите 8 | | | веќе видена

next