Спортски

Црвена Звезда успешно направи враќање во најелитното клупско натпреварување откако вчера во рамките од првото коло во Лигата на шампионите на „Маракана“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Фудбалерите на Црвена Звезда синоќа со храбра игра го одбранија својот гол и го освоија првиот бод во ЛШ оваа сезона. Иако во Белград стигна како голем ...
сите 122 | | | веќе видена

Од наредната сезона би можеле да ја видиме Барселона во навистина необични дресови со кои во Каталонија би се срушила традиција долга 120 години. Барселона во ...
сите 7 | | | веќе видена

Познато е дека УЕФА доделува одлични награди за освоени бодови во Лигата на шампионите, па така Звезда вечерва си однесе прилично голема сума поради освоениот ...
сите 16 | | | веќе видена

Вечерва во Лигата на шампионите со почеток од 21:00 часот беа одиграни шест натпревари. Дербито на вечерта се играше на „Енфилд“ помеѓу финалистот Ливерпул и ...
сите 122 | | | веќе видена

Eкипата на ПСЖ вечерва го игра натпреварот против Ливерпул во рамките од првото коло во групната фаза од Лигата на шампионите. Напаѓачот на ПСЖ, Едисон Кавани ...
сите 76 | | | веќе видена

Како и што се очекуваше вечерва „Делиите“ прирердија фантастична кореографија по повод враќањето на Црвена Звезда во Европа. Поголемиот дел од стадионот беше ...
сите 122 | | | веќе видена

Членовите на шампионската генерација на Црвена Звезда кој на шампионската генерација од 1991 вечерва пред натпреварот против Наполи на стадионот „Рајко Митиќ“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва беа одиграни првите натпревари од новата сезона во Лигата на шампионите, воедно ова беа и првите натпревари во новиот термин од 18:55 часот. Барселона ...
сите 83 | | | веќе видена

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси вечерва го постигна првиот гол во новата сезона во Лигата на шампионите и тоа со мајсторски гол од слободен удар. Меси ...
сите 83 | | | веќе видена

Ако денот по утрото се познава оваа сезона во Лигата на шампионите ќе гледаме фантастични погодоци. Во првите натпревари од 18:55 часот веќе видовме два ...
сите 21 | | | веќе видена

Тимот на Интер после долго време се врати во Лигата на шампионите и поради тоа атмосферата на „Џузепе Меаца“ во натпреварот против Тотенхем е фантастична. ...
сите 21 | | | веќе видена

Навивачите на Наполи пристигнаа во Белград, а озогласената група веднаш покажа зошто носи таков епитет. Камерманот кој се обидуваше да ги сними беше во ...
сите 122 | | | веќе видена

next