Спортски

Кристиано Роналдо ова лето го изненади фубалскиот свет, не толку со тоа што го напушти Мадрид бидејќи и најави такво во финалето од Лигата на шампионите, но ...
сите 103 | | | веќе видена

Лука Модриќ и Интер – и понатаму е можно! Барем ако им веруваме на италијанските медиуми кој се уште пишуваат за големата трансфер сага од финишот на летото. ...
сите 54 | | | веќе видена

Фудбалерите на Торонто вчера славеа со 5:3 на свој терен во натпреварот против тимот на Златан Ибрахимовиќ, ЛА Галакси. На оваа средба Ибрахимовиќ на ...
сите 47 | | | веќе видена

Ситуација на која човек не знае дали да се смее или да биде загрижен… Васко Де Гама и Фламенго одиграа 1:1 во рамките од 25 коло во бразилската Серија А. ...
сите 4 | | | веќе видена

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп по вчерашното дерби во Премиер лигата против Тотенхем во кое неговиот тим славеше со 2:1 призна дека е загрижен за ...
сите 67 | | | веќе видена

Француските медиуми пред неколку дена објавија дека Марио Балотели е парично казнет од страна на својот клуб Ница бидејќи со вишок килограми се појавил на ...
сите 28 | | | веќе видена

Бразилецот Марсело е еден од ретките дефанзивци кој и тоа како знае да игра со топка, а тоа го покажа и во вчерашниот натпревар против Атлетик Билбао. Реал ...
сите 46 | | | веќе видена

Веќе добро позната е намерата на Лионел Меси после одработувањето на договорот со Барселона кариерата да ја заврши во Аргентина во Њуелс Олд Бојс, но дали ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако се точни информациите на реномираната „Газета“, Рома би можела да остане без најважниот човек во градењето на тимот. Имено, во Италија се пишува дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Во натпреварот од бугарската лига помеѓу ЦСКА Софија и Черноморе видовме еден комичен автогол. Чуварот на мрежата на ЦСКА, Литванецот Витаутас Черниаускас доби ...
сите 3 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ изминатата влезе во „клубот 500“ каде што од активите играчи се само Кристиано Роналдо и Лионел Меси и тоа го направи во голем стил. ...
сите 47 | | | веќе видена

Вардар вчера запиша голема победа над европскиот шампион Монпелје и тоа на гостински терен, но за жал овој натпревар немавме можност да го следиме на некоја од ...
сите 33 | | | веќе видена

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва за прв не победија во новата сезона. Избраниците на Лопетеги не успеаа да слават на незгодното гостување во Баскија, Билбао ...
сите 46 | | | веќе видена

next