Спортски

Кике Сетиен е тренер кој често пати знае да се приклучи на вежбите на тренинзите, а Барселона сега објави едно видео од последниот тренинг. Имено, на тренингот ...
сите 78 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ повторно се нарекува самиот себе Бог, но тоа не им се допаѓа на поголемиот дел од фановите. Во бројните изјави нлегендарниот шведски напаѓач ...
сите 44 | | | веќе видена

Признанието на англискиот судија Марк Клатенбург (дека голот на Рамос во финалето против Атлетико бил од офсајд) ги испровоцира медиумите во Каталонија да ...
сите 40 | | | веќе видена

Maроканец неодамна беше уапсен во Шпанија под сомневање дека планиран терористички напад на ѕвездите на Барселона и Реал Мадрид. Шпанскиот весник „Ел ...
сите 20 | | | веќе видена

Можеби е логично да навива за Јувентус, но Иларија Д’Амико не е фан на „старата дама“. Сопругата на легендарниот голман Џиџи Буфон откри дека не навива за ...
сите 59 | | | веќе видена

На денешен ден пред точно 26 години одиграно е големото финале во Лигата на шампионите во Атина помеѓу Милан и Барселона. Беше тоа 39. финале од најелитното ...
сите 32 | | | веќе видена

„Еуроспорт“ направи гласање за најдобар играч во историјата на Премиер лигата, а за многумина веројатно е изненадување што на крајот победи Мет Ле Тисиер. ...
сите 3 | | | веќе видена

Легендата на Рома Франческо Тоти ја искористи актуелната ситуација за конечно да прошета во мир низ својот град. Тоти е икона во Рим, па така сигурно претходно ...
сите 22 | | | веќе видена

Самуел Ето даде интервју за „Газета дело Спорт“ во кое зборуваше како Жозе Мурињо го убедил да дојде од Барселона во Интер со кој подоцна освои триплета. ...
сите 51 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ денес ги објави платите на сите фудбалери на Јувентус. Станува збор за нето приходи, без пресметани даноци, а ...
сите 101 | | | веќе видена

Вејн Руни овие денови објавува низа интересни колумни за „Сандеј Тајмс“ сега откри интересен детал поврзан за легендарниот Немања Видиќ. Руни прво објасни ...
сите 50 | | | веќе видена

Поранешниот камерунски репрезентативец Алекс Сонг зборуваше за еуфоријата кај младите професионални фудбалери кога ќе им се укаже прилика да станат богати. ...
сите 17 | | | веќе видена

next