Спортски

Денешениот миленик на „црвените“ можел лесно да заврши во редовите на Манчестер Сити. Поранешниот играч на Селтик се покажа како едно од најдобрите засилувања ...
сите 15 | | | веќе видена

Toчно пред 10 години на денешен ден Горан Пандев стана третиот Македонец кој ја освоил Лигата на шампионите. Интер во тоа финале во Мадрид го победи Баерн ...
сите 32 | | | веќе видена

СЕХА лигата ги објави топ „спин“ головите во историјата на лиагата, а меѓу нив е и голот на ѕвездата на Вардар, Тимур Дибиров. Регионалното натпреварување ги ...
сите 8 | | | веќе видена

На интернет овие денови се појавуваат од можните дресови на клубовите за наредната сезона, сега откри можниот дизајн на третиот дрес на Манчестер Сити. Дресот ...
сите 6 | | | веќе видена

Прекинувањето на натпреварувањата поради пандемијата од новиот коронавирус веќе доведе до финансиска криза во светскиот фудбал. Сепак, оние најголемите и ...
сите 108 | | | веќе видена

next