Спортски

Дефинитивно нема по луди навивачи од оние на Бока Јуниорс и Ривер Плата. Се и сешто ќе се случува во наредните денови во Буенос Аирес кога овие два ривали ќе ...
сите 60 | | | веќе видена

Мауро Икарди вечерва против Барселона на „Џузепе Меаца“ ќе биде главниот адут на Интер. Аргентинецот ќе има и специјален мотив. Икарди беше дел од познатата ...
сите 4 | | | веќе видена

Сандро Рамирез падна во заборав после минатата очајна сезона. Поранешниот играч на Барселона кој со каталонскиот клуб ја освои и Лигата на шампионите, минатата ...
сите 20 | | | веќе видена

Популарниот „Bleacher“ oдлучи да направи анимиран филм за најдобриот играч во Европа – Лука Модриќ. Од краткиот филм со шеговит карактер се обидува да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Реал Мадрид активно е во потрага по нов тренер кој ќе го наследи Јулиен Лопетеги. Кандидати за жешката клупа на Реал Мадрид има неколку, а денес се појави ново ...
сите 91 | | | веќе видена

Сите го сакаат Јужноамериканецот, и поранешниот клуб и двата гиганти, тој ја чека промената на тренерот. Одлуката е блиску… Нема сомнеж, Хамес Родригез би ...
сите 9 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе ја објави неговата автобиографија, но додека се чека промоцијата се појавија детали од истата. Ибрахимовиќ детално опишува како ...
сите 28 | | | веќе видена

Во периодот од 2003. до 2009. година, Кристиано Роналдо настапуваше за Манчестер Јунајтед, а малкумина знаат дека неговите први тренинзи биле испратени со ...
сите 78 | | | веќе видена

Денес големиот Ливерпул и гостува на Црвена Звезда во рамките на Лигата на шампиони, а главна тема е играчот на „црвените“ Џердан Шаќири. Швајцарецот роден на ...
сите 11 | | | веќе видена

Сезоната во Лигата на шампиони влегува во полн ек и веќе се профилираат првите фаворити кои можат да триумфираат во ова натпреварување. Светските обложувалници ...
сите 4 | | | веќе видена

next