Спортски

Адриен Рабио не патува со ПСЖ на припремите во Доха тоа го потврди клубот и тоа е уште еден доказ дека заминува. Замената за Рабио може да пристигне од Премиер ...
сите 22 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскајер е привремено решение на местото тренер на Манчестер Јунајтед, а остатокот на јавноста и по серијата на победи на препородените „ѓаволи“ и ...
сите 47 | | | веќе видена

Играчот за врска на Реал Мадрид, Иско веќе неколку недели поминува низ тешка ситуација на „Сантијаго Бернабеу“. Иско е незадоволен од статусот во Реал Мадрид и ...
сите 16 | | | веќе видена

Жорди Алба истакна дека сака да остане во Барселона, но дека за неговата судбина одлучува клубот. Договорот на Алба истекува на крајот од следната сезона и ...
сите 21 | | | веќе видена

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера на гости го победија Тотенхем со 1:0 во дербито од 22. коло од англиската Премиер лига. „Црвените ѓаволи“ играат како ...
сите 62 | | | веќе видена

На крајот најважно за Солари е што Реал Мадрид запиша победа. Реал Мадрид запиша важна победа против Бетис во Севиља, а на својот поранешен клуб му пресуди ...
сите 12 | | | веќе видена

Добро познато е дека Златан Ибрахимовиќ е без „влакна на јазикот“, Швеѓанецот често пати знае да привлекува внимание од јавноста со своите изјави. Сега Златан ...
сите 62 | | | веќе видена

Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува случувањата на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
сите 12 | | | веќе видена

Maкедонија денес од 18:00 часот ќе го игра најважниот натпревар досега на Светското првенство во кој противник ќе ни биде репрезентацијата на Хрватска која е ...
сите 62 | | | веќе видена

Арон Рамзи веќе е играч на Јувентус! Новинарот кој важи за добро упатен со случувањата во редовите на „старата дама“ и никогаш не греши кога нешто ќе потврди, ...
сите 12 | | | веќе видена

Шпанецот Рафаел Надал со победа го стартуваше првиот грен слем турнир, Австралија Опен. Надал со 3:0 го победи Џејмс Даквор (6:4, 6:3, 7:5). После натпреварот ...
сите 81 | | | веќе видена

Maкедонија денес од 18:00 часот ќе се сретне со репрезентацијата на Хрватска и овој натпревар досега за нас е најголемиот тест од почетокот на СП. Хрватска ја ...
сите 62 | | | веќе видена

Денес Македнија од 18:00 часот го најважниот натпревар досега на Светското првенство и противник ќе ни биде селекцијата на Хрватска. Хрватите ќе бидат наш ...
сите 47 | | | веќе видена

Денес од 18:00 часот Македонија го игра натпреварот против Хрватска на Светското првенство во Данска и Германија и ова сигурно е најсериозниот тест досега за ...
сите 51 | | | веќе видена

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа четири натпревари. Актуелниот шампион Голден Стејт славеше на гостински терен кај Далас Маверикс со 114:119, а ...
сите 113 | | | веќе видена

Иако се лидери на табелата во француската лига, поразот во Купот од Гингамп донесе многу бура во редовите на француски ПСЖ. Тренерот Томас Тухел беше разочаран ...
сите 22 | | | веќе видена

next