Спортски

Mладиот фудбалер на „сините“ со сите сили се обидува да издејствува трансфер во Германија. Веќе една недела се шпекулира за иднината на Калум Хадсон Одои. Иако ...
сите 5 | | | веќе видена

Пари Сен Жермен е спремен да го продаде Адриен Рабио уште во јануари. Денес од Франција пристигнуваат информации дека ПСЖ ја одредил цената за Рабио во јануари ...
сите 22 | | | веќе видена

Во 2016 година Јирген Клоп го плати Садио Мане 41 милиони евра, Мане пристигна од Саутемптон, а Клоп сега откри дека претходно имал шанса да го доведе во ...
сите 17 | | | веќе видена

Македонската репрезентација за неколку часа го игра натпреварот против Хрватска. Најважниот натпревар за Македонија на Светското првенство до овој момент ...
сите 68 | | | веќе видена

Реал Мадрид вчера со погодок во финишот од натпреварот успеа да стигне до победа против Бетис од 2:1. На овој натпревар шанса доби и скапо платениот тинејџер ...
сите 12 | | | веќе видена

Енди Мари доживеа елиминација во првото коло на Австралија Опен во Мелбурн од Роберто Баутиста Агут со 2:3 (4:6, 4:6, 7:6,7.6 и 2:6). Легендарниот тенисер ...
сите 28 | | | веќе видена

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека „спарси“ го одиграле најдоброто полувреме против Манчестер Јунајтед откако е тој на клупата. Тотенхем ...
сите 62 | | | веќе видена

Австрискиот репрезентативец кариерата изгледа ќе ја продолжи во Кина. Фудбалерот на Вест Хем, Марко Арнаутовиќ е пред трансфер во кинески Шангај ШИПГ за 50 ...
сите 13 | | | веќе видена

Натпреварот кој привлече големо внимание заврши со пораз на Енди Мари. Конференцијата за медиуми која ја одржа Мари пред почетокот на Австралија Опен му даде ...
сите 28 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Србија, Ненад Перунчиќ одлучи да направи уште една измена кога во прашање е составот на репрезентацијата на Србија. Место ...
сите 4 | | | веќе видена

Адриен Рабио не патува со ПСЖ на припремите во Доха тоа го потврди клубот и тоа е уште еден доказ дека заминува. Замената за Рабио може да пристигне од Премиер ...
сите 22 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскајер е привремено решение на местото тренер на Манчестер Јунајтед, а остатокот на јавноста и по серијата на победи на препородените „ѓаволи“ и ...
сите 20 | | | веќе видена

next