Спортски

Доцна вечерта во сабота од 21:00 часот очите на целокупната светска фудбалска јавност ќе бидат вперени кон Јужна Америка. Се игра големото финале на панданот ...
сите 60 | | | веќе видена

Maкедонските катнерсти од тимот на „Вилај Еспорт“ денес ја победија Данска и се пласираа помеѓу најдобрите 16 селекции во светот! Натпреварите денес ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Се надеваме дека проценките се погрешни. Арсенал вчера одигра без голови во натпреварот против Спортинг Лисабон во рамките од Лигата на Европа, но натпреварот ...
сите 24 | | | веќе видена

Во овие моментите македонија го игра одлучувачкиот натпревар на Светското првенство во „Кантер Страјк ГО“ против Данска погледнете дел од атмосферата. ДЕЛ ОД ...
сите 11 | | | веќе видена

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Кога во 2008 година требаше да го замени Франк Рајкард, сите членови на одборот на Барселона биле за Жозе Мурињо, освен Хуан Лапорта. Во тоа време каталонскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Четири дерби натпревари – четири пораз. Четири почетоци, четири мачни сезони. Три на крајот беа за шампионски тимови. Дали Леброн Џејмс може истото да го ...
сите 105 | | | веќе видена

Италијанските гиганти Милан и Интер постигнаа договор за заеднички да го реновираат легендарниот стадион „Сан Сиро“,на кој играат екипите на двата клуба. ...
сите 31 | | | веќе видена

next