Спортски

Кариерата на еден фудбалски судија не е лесна, а најдобро е кога се споменуваат што помалку во медиумите и во текот на ТВ преносите. Сепак, еден од оние кој ќе ...
сите 28 | | | веќе видена

Бепе Марота ја доби наградата за најдобар генерален менаџер во светот, но набрзо потоа го напушти тимот на Јувентус, а сега за прв пат потврди дека нешто се ...
сите 5 | | | веќе видена

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Најинтересно беше во натпреварот помеѓу Лос Анџелес Клиперси и Голден Стејт каде што славеа ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчерашниот меч помеѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Иснер беше посебно интересен што на трибините се појави Кристиано Роналдо. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со победа ...
сите 194 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо во друштво на неговата партнерка Георгина Родригез и синот Кристиано Жуниор допатуваа во Лондон, а таа прилика ја искористија да уживаа во ...
сите 194 | | | веќе видена

„Росонерите“ не му го простија враќањето во Јувентус. Јувентус вчера на „Сан Сиро“ стигна до победа против Милан во италијанското дерби. Натпреварот го обележи ...
сите 54 | | | веќе видена

Дефинитивно е помеѓу фудбалерите со најголемо математичко знаење. Мануел Аканџи е фудбалер кој оваа сезона настапува за Борусија Дортмунд, има само 23 години и ...
сите 66 | | | веќе видена

Јувентус вчера на „Сан Сиро“ во дербито на италијанското првенство го победи Милан со 0:2. Џенаро Гатузо е познат како тренер кој не сака неговите фудбалерите ...
сите 54 | | | веќе видена

Eден од најдобрите играчи кои Барселона некогаш ги имала, Андрес Иниеста, денес игра во Јапонија и малку се оддалечи од очите на фудбалската јавност. Тешко е ...
сите 4 | | | веќе видена

Легендарниот поранешен претседател на „росонерите“ тврди дека поради фудбалот ја изгубил политичката моќ. Силвио Берлускони денес излезе со изјава во медиумите ...
сите 8 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил како и на секој навивач на „црвените ѓаволи“ не му е сеедно поради поразот во градското дерби на ...
сите 89 | | | веќе видена

Бока Јуниорс и Ривер во вчерашниот натпревар од финалето во Копа Либертадорес ремизираа 2:2 и најавија спектакуларен реванш за 24-ти ноември на „Монументал“. ...
сите 42 | | | веќе видена

Tимот на Монако поминува низ една од најголемите кризи во својата историја и вчера се забележа дека се далеку од Пари Сен Жермен. „Светците“ славеа победа со ...
сите 12 | | | веќе видена

next