Спортски

Бока Јуниорс и Ривер Плата синоќа го одиграа првиот натпревар во финалето на Копа Либертадорес, а натпреварот заврши со резултат 2:2. Големото аргентинско ...
сите 63 | | | веќе видена

Мадритски Атлетико се најде во неверојатни проблеми. После повредата на Диего Годин во Атлетико настана вистински хаос на стоперските позиции и прашање е дали ...
сите 8 | | | веќе видена

Тимот на Аријан Адеми со 1:0 славеше победа во дербито против Локомотива. Единствениот гол на натпреварот беше дело на Бруно Петковиќ и беше навистина ...
сите 32 | | | веќе видена

Гонзало Игуаин беше исклучен во вчерашниот натпревар помеѓу Милан и Јувентус (0:2). Ќе биде тоа ноќ за заборав за аргентинскиот фудбалер. Промаши пенал за ...
сите 63 | | | веќе видена

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни пет натпревари. Денвер одлично ја отвори сезоната и во првите 10 натпревари стигнаа до девет победи, но поради ...
сите 80 | | | веќе видена

Напаѓачот на Милан, Гонзало Игуаин мораше пред крајот на дербито во Серија А да оди под туш. Аргентинецот во 83. минута доби два жолти картони. Првиот поради ...
сите 63 | | | веќе видена

АИК од Стокхолм во последното коло од шведската лига како гостин го совлада Калмар со 1:0 и така ја освои титулата, 12-та во клупската историја. На шведскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Манчестер Сити вчера во градското дерни го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 и така се зацврсти на првото место на табелата во Премиер лигата. „Граѓаните“ до ...
сите 51 | | | веќе видена

Денешните натпревари во рамките од 12-тото коло во Премиер лигата ни го донесе и дербито на Манчестер. Манчестер Сити го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 и се ...
сите 51 | | | веќе видена

Со нетрпение двата аргентински клуба го дочекаа денот кога ќе се борат за трофејот на Јужна Америка. Натпреварот на „Бонбоњера“ требаше да е одигра вчера, но ...
сите 63 | | | веќе видена

Манчестер Сити има предност од 2:1 во градското дерби против Јунајтед. За водство од 2:0 на „граѓаните“ погоди Серхио Агуеро, после една одлична акција на ...
сите 51 | | | веќе видена

next