Спортски

Сусо оваа сезона се вклопи во „сивилото“ на Милан и не пружа партии како претходните сезони, а вчера му беше роденден и доби многу честитки. Меѓу останатите, ...
сите 6 | | | веќе видена

Со вчерашните натпревари заврши овој циклус квалификации за Европското првенство. Македонија во последното коло го победи Израел, меѓутоа тоа беше доволно за ...
сите 194 | | | веќе видена

Maкедонија вчера го победи Израел и така го освои третото место во квалификациите што е најдобар пласман на нашата репрезентација во едни квалификации. После ...
сите 170 | | | веќе видена

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Македонија и го донесе најдоброто трето место во едни квалификации. ...
сите 170 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вечерва го одигра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. На арената „Тодор Проески“ ...
сите 18 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра натпреварот против Израел во рамките од последното коло во квалфикациите за ЕП 2020. За вечерашниот натпревар ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен против Израел. Со победа можеме да бидеме трети, а тоа ќе биде ...
сите 170 | | | веќе видена

next